S3 Mini Stock Rom Kurma Rehberi

Tamam şimdi anladım. S3 Mini'nin kendi klavyesi böyle. Ekran görüntüsü de attım. Onun dışında Play Store'dan klavyeler yükleyebilirsiniz.

Aradan fazla zaman geçti fakat bu klavye diğer cihazlarda var. Sadece tekrardan stock rom yüklenmiş cihazlarda yok sanırsam.

Aradan fazla zaman geçti fakat bu klavye diğer cihazlarda var. Sadece tekrardan stock rom yüklenmiş cihazlarda yok sanırsam.
Hocam ben telefona ROM atmadan 8 ay kullandım ve klavyesi hep böyleydi. Stock ROM yüklenince de telefon kutusundan çıktığı ilk halini alır. Ben telefonu 1 senedir kullanıyorum klavyesi hep böyleydi. Onun yerine Play Store'dan klavyeler bakabilirsiniz.

Çok uzun zaman geçti fakat bu olayın CSC ile ilgili olduğunu anladım. Forumlarda falan bakınca gördüm. Cihazı 4.1.1 e döndürüp CSC kodunu TUR (Türkiye) olarak değiştiriyormuşuz. Bu sorunda Multi CSC' den kaynaklanıyormuş. Yani o romun Hem Türkiye hemde Afrika için olduğundan böyle oluyormuş.

Hocam olayı çözdüm. İlk ayarlara girin daha sonra Dil ve Giriş menüsüne girin. Oradan üstte dili Türkçe yapın. Sonra Samsung Klavye'nin yanındaki ayar simgesine basın. Oradan da klavye türlerine girince klavye seçeneklerini göreceksiniz. Altta ekran görüntüleri var oradan bakabilirsiniz.

Hocam bir sorum olacak. USB Hata Ayıklama falan her şey tamam. Recoveryde sırasıyla: Wipe Data/Factory Reset , Wipe Cache , Wipe Dalvik yapıyorum. Sorun Odinde mi yoksa Kieste mi bilmiyorum ama Odinde PDA dosyasını attıktan sonra bir süre bekliyor ve Com port numarası bulunamadı diyor. Var mı bir çare ? Cyanogenmod 4.4.2 bazen kendisi kapanıyor. Kapalıyken şarja takıyorum pil yüzdesini göstermek yerine telefonu açıyor. Bundan dolayı Cyanogenmod yerine stocka geri dönmek istiyorum. Bir de Kies telefonu görmüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam CyanogenMod kurulu cihazı Kies görmez. Öncelikle Kies'i silip tekrar kurun. (Kies yükleyince Samsung USB Driver kurulmaktadır.) Bilgisayarın telefonu görmesi için Samsung USB Driver olması şart. Daha sonra Rehberdeki işlemleri yaparak Stock ROM yükleyebilirsiniz.

Kies ile birlikte Denetim Masasında "SAMSUNG USB Driver for Mobile Phones" zaten var. Ama deneyeceğim.

Rehberi bu şekilde düzenleyecektim ancak rehberde mesaj düzenleme butonu yok yardım edebilir misiniz?

Hocam onları kaldırıp tekrar kurun isterseniz çünkü bir ara Odin benim telefonumu görmemişti bu şekilde düzeltmiştim.

Doğruymuş hocam. Sildim ve oldu. Sağolasın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…