S3'ten iPhone 5S'e Geçis

Sıfır, 1200'e vereceğim. Bütçen yetecekse kesinlikle, İphone 6'yı bekle. Yetmezse 5 ve 5s arasında pekte bir fark yok. Şu anda ailemde 1 5s, 2 5 var. Bir farkını göremedim.

Sıfır, 1200'e vereceğim. Bütçen yetecekse kesinlikle, İphone 6'yı bekle. Yetmezse 5 ve 5s arasında pekte bir fark yok. Şu anda ailemde 1 5s, 2 5 var. Bir farkını göremedim.

Bütçem ikinci el 5S'e yetiyor 6'ya yetmez. Teşekkür ederim teklif için.

Son düzenleyen: Moderatör:
OnurD7 sen git al 5s ve performans nedir gör. Hala G3 al diyenler var. G3 Samsung gibi Touchwiz'i olan donmalar yaşayan telefondan bile yavaş. Sen onlara bakma al 5s'i.

Senin durumunu tam olarak yaşamış biriyim. O yüzden en net şekilde sana açıklayacağım. Ben de Ocak 2014'e kadar Samsung Galaxy S3 kullanıcısıydım. S3'ü ilk aldığımda gerçekten memnun kalmıştım. Hatta alırsam yine Samsung ve yine S serisi bir telefon alırım diye düşünüyordum. Ta ki telefon yaklaşık 3 ay sonra ufak da olsa donmalar ve genel olarak gerçekleşen gecikmeler yaşayana kadar. Öncelikle S3'ün rehberini açarkenki gecikme acil durumlarda adamı deli ediyor. Bazı uygulamalardan çıkarken yaşanılan gecikme, algı hataları ve ufak donmalar beni iPhone 5s almaya itti. Android genel olarak ve özellikle görsel olarak güzel ve insanın hoşuna giden bir OS. Fakat sadece görsellik ve ince ayarlara kadar ulaşabilme özgürlüğü performanstan ödün vermeye başlayınca anlamsız kalıyor. Ocak 2014'te Iphone 5S Silver aldım ve aldığım günden bu yana bir kez bile bir sorunla karşılaşmadım. Ne performans kaybı ne de başka bir şey. Çok memnunum, tavsiye ederim. Iphone a geçtikten sonra yaşayacağım tek uyum sorunu ekran ve klavye konusunda olacaktır. Ekran s3'ten buna geçince ilk etapta küçük kalıyor, dolayısıyla klavyede yazmak az biraz daha zorlaşıyor. Ama zamanla alışıyorsun. Büyük ekran tutkunu birisi için tavsiye etmiyorum. Ama bana performans lazım, sıkıntı yaşamak istemiyorum diyorsan tavsiye ederim.

Not: iphone 5s'te şarj sorunu yaşamıyorum. Söylenenin aksine şarj süresi gayet tatminkar. Özellikle uyku modunda neredeyse hiç şarj tüketmemekte.

Iyi günler.

Teşekkürler yorum için. 1 hafta önce S3'ü satıp 5S aldım ve dediklerinizin tamamına katılıyorum. Ne kadar zorlasam da bir kere bile donma,kasma olmadı ve bütün bunları 1 GB ramle yapıyor 5S

S3'den 5s'e geçenler olarak bir fan club kursak baya kalabalık olabiliriz.
@ErhanD arkadaşımızın dediklerine harfiyen katılıyorum. Acil bir durum oluyor rehber lazım araba kullanıyorsun açılana kadar kafayı yedirtiyor insana. 5s'e geçtikten sonra klavyede 2 tuşa birden bassamda zamanla alışacağımı düşünüyorum. Bilgisayarımda SSD kullanan ben telefonumun yavaş olmasına tahammül edemedim. :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı