S4 Mini Root Yapma ve CWM Kurulumu [GT-I9190] [4.2.2]

Birisi

Kilopat
Makaleler
11
Yer
İstanbul
Öncelikle yapacağınız işlemler çok az da olsa risk taşımaktadır. Bu yüzden yapacağınız işlemler sırasında herhangi bir sorun yaşarsanız ben veya Technopat bu sorundan sorumlu değildir.
Not: Bu anlattıklarım sadece S4 Mini GT-I9190 Android 4.2.2 içindir.
ÖNEMLİ NOT: Bu işlemleri yaparken telefonunuzda ''Usb Hata Ayıklama'' aktif olmalıdır.

Gerekli dosyalar:
Hazırsanız CWM Recovery kurup Root işlemine başlayalım. :)
  1. Yukarıdaki linklerden bütün dosyaları indirin.
  2. ''S4Mini_RootKit_v2'' isimli Root dosyasını telefonunuzun hafıza kartına atın.
  3. Cihazı kapatıp telefonunuzu Download Mode'da açın. [Ses kısma+home (Ev)+Güç (Kapatma)] Tuşlarına aynı anda basın. Samsung logosunu görünce elinizi güç tuşundan çekin. Karşınıza bir ekran gelecektir. (Uyarı ekranı) Ses arttırma tuşuna basıp uyarıyı kabul etmiş oluruz ve Download Mode'a girmiş oluruz.
  4. İndirdiğiniz ''Odin_3.09'' adlı dosyayının üzerine sağ tıklayıp klasöre çıkarta tıklayın. İndirdiğiniz CWM dosyasını klasöre çıkartın. (Winrar kullanıyorsanız en az Winrar sürümü 5.0 olsun.)
  5. Hangi klasöre çıkarttıysanız o klasöre girip ''Odin3 v3.09'' programına sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın. Programı çalıştırdıktan sonra telefonunuzu orjinal Usb kablosu ile bilgisayara bağlayın.
  6. Programın ekranından ''F. Reset Time'' üzerindeki tiki kaldırın.
  7. ''AP'' butonuna tıklayıp klasörden çıkarttığınız CWM dosyasını seçin.
  8. Start butonuna basın. Yükleme bittiği anda telefonunuz titreyecektir. Telefon tikredikten sonra Ses kısma+home (Ev) tuşlarına basın (Telefon kendisi açılacağı için güç tuşuana basmamıza gerek yok. :)). Samsung logosunu görünce elinizi güç tuşundan çekin. Karşınıza CWM Recovery menüsü. [Burada biraz hızlı davranın. Bu bölümü kaçırırsanız tekrar işlemleri baştan uygulamanız gerekir.]
  9. Buradan ses kısma ve arttrma tuşlarını kullanarak İnstal.zip'in üzerine gelin ve ev tuşuna basın.
  10. Hafıza kartınıza attığınız Root dosyasını yükleyin. Yüklendikten sonra Reboot System Now diyin.
Menüde SuperSU uygulaması varsa telefonunuz Root'lu demektir. Emin olmak için de Root Checker adlı uygulamayı kullanabilirsiniz.
Güvenlik uyarıları kaldırmak için altta vereceğim 3 dosyayı Roor Explorer adlı program ile silin.
  • KNOXAgent.apk
  • KNOXStore.apk
  • ContainerAgent.apk
Artık Root'lu telefonunuzun keyfini çıkarabilirsiniz.
Not: Rehber hazırlanırken buradaki kaynaktan yararlanılmıştır.
Not: Başka bir yerde paylaşırsanız kaynak belirtiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eline sağlık, devamlılık istiyorum. :)

İlk defa root işlemi yapmaya karar verdim. Adımları teker teker yaptım fakat "Start butonuna basın. Yükleme bittiği anda telefonunuz titreyecektir. Telefon tikredikten sonra Ses kısma+home (Ev) tuşlarına basın." adımında bende hala Download Mode açılıyor. CWM Recovery menüsünü nasıl açabilirim?

Orada bir yanlışlık yapmışız ses kısma tuşu değil de ses arttırma tuşuna basmanız gerekiyor o adımda.

Bu arada Türkiye için 4.4.2 güncellemesi geldi. Bu anlatım 4.2.2 sürümü için geçerlidir başka sürümlerde denemeyin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı