S7 edge sensörleri çalışmıyor

Emre Yesil

Hectopat
4 gün önce hepsiburada.com aldığım Galaxy S7 Edge telefonumun bugün yakınlık sensörü, nabız ölçer vs çalışmadığını fark ettim. Normalde birisi ile konuşurken yakınlık sensörü sayesinde ekranın bir nebze kapanması gerektiğini biliyordum fakat ilk geldiğinde kendimiz ayarlıyoruz herhalde deyip kestirip atmıştım. Bugün fark ettim ki ekran otamatik de dönmüyor bu yüzden bir sorun olduğunu anladım. Sizce ne yapmalıyım çözümü var mıdır yoksa garanti yolu gözüküyor mu ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence garanti ile uğraşmayın. 4 günlük telefon böyle olmamalı. İade talep edin veya yenisi ile değişim.

SIM kartı takıldı ise iade kabul etmiyorlar.
Arkadaşlar emin olmadığınız konularda kesin yargı belirtmeyin derim: Alınan telefonu iade etme şansım var mı?

@Emre Yesil Önünde 2 seçenek var. İadeyi "Arıza" veya "Cayma Hakkı" çerçevesinde iade etmek.
Arızalı diye geri gönderirsen: İade veya değişim için servis onayı gerekir. Problem çıkmaz ama 1 hafta fazladan beklersin tahminen. 20 gün de bekleyebilirsin yasal sınırlar çerçevesinde.

Cayma hakkını kullanırsan mazeret belirtmeyeceğin için yalnızca telefon ve kutu içeriğinin sağlamlığına bakarlar, sensörleri kimse kontrol etmez.
Ürünün kendisi ve kutusu problemsiz ise cayma hakkını kullan ve mazeret belirtme. Müşteri temsilcileri ile iletişim kurmana falan gerek yok, direkt olarak iade konu al ve gönder. Kimseyle muhatap olma.

Arkadaşlar emin olmadığınız konularda kesin yargı belirtmeyin derim: Alınan telefonu iade etme şansım var mı?

@Emre Yesil Önünde 2 seçenek var. İadeyi "Arıza" veya "Cayma Hakkı" çerçevesinde iade etmek.
Arızalı diye geri gönderirsen: İade veya değişim için servis onayı gerekir. Problem çıkmaz ama 1 hafta fazladan beklersin tahminen. 20 gün de bekleyebilirsin yasal sınırlar çerçevesinde.

Cayma hakkını kullanırsan mazeret belirtmeyeceğin için yalnızca telefon ve kutu içeriğinin sağlamlığına bakarlar, sensörleri kimse kontrol etmez.
Ürünün kendisi ve kutusu problemsiz ise cayma hakkını kullan ve mazeret belirtme. Müşteri temsilcileri ile iletişim kurmana falan gerek yok, direkt olarak iade konu al ve gönder. Kimseyle muhatap olma.
Hepsiburada'nın iade politikası böyle diye biliyorum. Cihaz sıkıntılı ise ancak garantiden rapor alıp değişim yapabiliyor olnamız gerek. Vermiş olduğun bilgi için teşekkürler. Fakat benim bilgim bu yönde.

Linkini attığım konuda gerekli açıklamalar var. SIM kartı olayı bahaneden ibaret. İkinci el bir ürünü, SIM kartı takılsın veya takılmasın hukuk sınırları çerçevesinde tekrardan satamazsınız zaten birine.
Zaten Hepsiburada'nın bu konuda sıkıntı yarattığını hiç duymadım. Yetkisiz - bilgisiz müşteri temsilcilerini dinlemediğiniz sürece problem yok.

Linkini attığım konuda gerekli açıklamalar var. SIM kartı olayı bahaneden ibaret. İkinci el bir ürünü, SIM kartı takılsın veya takılmasın hukuk sınırları çerçevesinde tekrardan satamazsınız zaten birine.
Zaten Hepsiburada'nın bu konuda sıkıntı yarattığını hiç duymadım. Yetkisiz - bilgisiz müşteri temsilcilerini dinlemediğiniz sürece problem yok.

Öncelikle verdiğiniz bilgiler için hepinize teşekkür ederim. Bugün hepsiburada nın müşteri hizmetleri ile görüştüm iade edebilirim fakat onlar ilk önce anlaşmalı bir servise gönderip kontrol ettiriyorlarmış üretici hatası ise yeni bir ürünle değiştiriyorlarmış.Bende ankarada ikamet ettiğim için servis olanağı fazla kendim gidip ürüne baktıracağım üretici hatası olduğuna dair rapor aldığımda hepsiburada.com a iade edeceğim.
Hepsiburada'nın iade politikası böyle diye biliyorum. Cihaz sıkıntılı ise ancak garantiden rapor alıp değişim yapabiliyor olnamız gerek. Vermiş olduğun bilgi için teşekkürler. Fakat benim bilgim bu yönde.

Evet senin dediğin gibi rapor alıp iade etme hakkına , yeni ürün talep etme hakkına sahipmişim.Cevapladığın için teşekkürler...

Dostum sen anlamamissin tam olarak :) Direkt olarak iade kodu alip gonderirsen yine problem yasamayacaksin. Servisin insafina birakmazdim ben kendimi.

Sen beni dinle, iade kodu al ve hicbir bilgi vermeden, mazeret belirtmeden iade et.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı