S7 Edge Su Geçirdi

Öncelikle geçmiş olsun. Arkadaşlar Samsung su geçirmezlik özelliğini test etmek için öncelikle *#0*# ile test menüsüne girip, sensöre tıklayın. Ekrana parmağınızla hafifçe baskı uygulayın. İşaretlediğim yerdeki değer bastırınca artıyorsa cihazınızın su geçirmezlik özelliği sağlamdır. Silikonlarında sorun yoktur.
Eki Görüntüle 313922
Benim S8 yere düşüp kırılmıştı.Bir telefoncuda ekranını değiştirdim dediğin testi yaptım basınç artmıyor harbi :) IP68 i deldiğimi biliyordum zaten senin dediğin doğru çıktı.

IP68 sertifikası olan bir telefonun, suya dayanıklı olarak lanse edilmesi bir şeyi değiştirmez. Su geçirmemesi gerekiyor, telefon kusurlu.
Bu sertifika telefonu havuzda yüzdürebileceğiniz anlamına gelmiyor. Yaparsanız serviste size aynı güzellikte karşılığını verir :)

Bundan sonra böyle bir durumda karşılaşacak kişilere tavsiyem.

Önce hemen cihazı kapatın. Peçete ile kurulayın, kurulayabileceğiniz kadar. Sonra pirinç dolu hava geçirmek bir kaba koyun. 1 hafta boyunca bekletin. Ben 10 gün civari beklettim. 5. gün sonunda pirinçi yeniledim. Şansıma cihazda bir sıkıntı olmadan kullandım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sana kötü bir haberim var. IPX sertifikalarına sahip olsa, suyu geçirmese dahi su ile temastan arızalanırsa kullanıcı hatası kısmına giriyor.

Servise gönderdiğinde söylemesen dahi bunu tespit edebiliyor ve sizden ücret için onay istiyorlar.

Mantık olarak sizin dediğiniz gibi ama garanti kısmında öyle olmuyor maalesef.

IP68 sertifikası olan bir telefonun, suya dayanıklı olarak lanse edilmesi bir şeyi değiştirmez. Su geçirmemesi gerekiyor, telefon kusurlu.
Suya dayanıklı olunca illa su geçirmez mi olması gerekiyor? Hayır, gerekmiyor. Telefonda kusur yok. Biraz karamsar oldu ama garantiye gönderirseniz servis kullanıcı hatası diyecektir.

Benim arkadaşımın da S7 Edge'si var. Hatta o ilk çıktığında almış. Çocuk duşta kullanıyor , havuzda kullanıyor , denizde kullandığını söylüyor. O uzun süreli kullanmasına rağmen hiç birşey olmadı. Fakat benim telefonum max. 5 saniye suda kalmasına rağmen gitti. Hala anlayamıyorum , bu nasıl oluyor? Gerçi okul kapandığından beri görüşmüyorum. Belki telefonu arıza yapmıştır. Bu arada eğer telefonu açmayı denersem veya şarja takarsam durumunu kötüleştirme gibi bir durum olur mu? Açmayı çok fena denemek istiyorum.

Bu su geçirmezlik sertifikaları falan boş iş o zaman, Samsung da sitesinde şöyle yazmış:
"Cihazınız kontrollü bir ortamda test edilmiş ve belirli durumlarda suya ve toza karşı dirençli olduğu onaylanmıştır (uluslararası standart IEC 60529 tarafından belirtilen IP68 sınıflandırması gereksinimlerini karşılar - Mahfazalar ile sağlanan Koruma Derecesi [IP Kodu]; test şartları: 15–35 °C, 86–106 kPa, 1,5 metre, 30 dakika için). Bu sınıflandırmaya rağmen, cihazınızın belirli durumlarda hasar görme olasılığı vardır. "

Evet , suya düşmesinden 6 gün geçmesi üzerine şarja takmayı denedim. Telefon tam anlamıyla nalları dikmiş galiba. Yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ederim. Şimdi ne yapmam lazım? Sizce garantide şansımı deneyim mi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı