Telefonum su geçirdi

Cihaz 2-3 gün pirinçte kalsın. Eğer hala bozuksa servise göndermekten başka çareniz yok. Ama hemen ümidi kesmeyin, bekleyin.
Muhtemelen kapakları tam kapatamadınız, veya aç-kapa, aç-kapa deforme oldu kapaklar.

Kullanıcı hatası olarak işleme koyulur. Bu arada cihazınız yanmış olabilir. Su geçirdikten sonra kapatmanız gerekiyordu. Ben de G2'yi suya düşürdüm, hemen kapattım, delikleri vakumladım, saç kurutma makinesiyle kuruttum ve açıp kullandım. Hiçbir sıkıntı olmadı.

Bizim arkadaşın başına da benzeri bir olay geldi. Herif lavaboda, suyun içine düşürdü. Su dolu kovaya düştü telefon. Sony servisine gönderdi, servisin verdiği cevap laz temel fıkrası gibi "Biz havuzda dedik, kovaya garanti vermiyoruz" :D

Siz olay çok yanlış anlamışsınız. Cihaz su geçirmez diye bir şey hiç bir yerde yazmıyor. Cihaz suya dayanıklı deniyor ki, buda bir çeşit pazarlama hilesi. Evet cihaz su geçiriyor kapakları güzel kapatmazsanız.

DOA değişim yapmaları gerek. Su altında çeşitli testler uygulanıp sertifika alan bir cihazın su geçirmesi imkansız.
IP 68 sertifikası içinde su geçirmez denmiyor. "Suya ve toza dayanıklıdır" diyor. :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı