S8 veya S8+ Amoled Ekran Yanması (Burn-In) Hakkında

S8 veya S8+ almalı mıyım?

• Evet

Oy: 27 71,1%
  • Hayır

Oy: 11 28,9%

• Oy verenlerin toplamı
    38
Durum nedir? Herhangi bir çözüme başvurdunuz mu?
Açıkçası annemde de S8 model telefon mevcut ve gördüğüm kadarıyla onda da hafiften görünür halde alt ekranda yazılar mevcut ki kendisi sadece arama yapmak için telefon kullanan bir insan. Belki de ben dikkatimi fazla verdiğim için konuya benim gözüme batıyordur. Bu sebepten ötürü fiyatı biraz daha uygun olan P10 Plus modeline de bakınıyorum. Piyasada 2500 lira civarında. Tabi yine de bir S8 değil kendisi. Net bir karara varabilmiş değilim. Ben birkaç mağaza gezdim onlarda vardı net şekilde, şimdi annemlerin olduğu şehirdeyim o yüzden yeni inceleme fırsatım oldu. İkilemdeyim maalesef.

Telefon aldığım zaman da en az 3 yılı tamamlamak istiyorum cihazla. Note 4 kullanıyorum ve taş gibi telefon çıktı. :)

Bence ikisinden de vazgeçip One Plus 5T'ye yada Xiaomi Mi6'ya yönelebilirsin. İnceleme ve karşılaştırma videolarına kesinlikle bakmanı öneririm.
Karar tabiki senin, ama bu telefonlara bir göz at derim.

Bence ikisinden de vazgeçip One Plus 5T'ye yada Xiaomi Mi6'ya yönelebilirsin. İnceleme ve karşılaştırma videolarına kesinlikle bakmanı öneririm.
Karar tabiki senin, ama bu telefonlara bir göz at derim.
İki telefonu da kullanan arkadaşlarım var fakat kameralarını çok beğenmedim. Bu arada internete Mate 10 modeli gelmiş. Pro ya da Lite olan modeli değil sadece Mate 10 olarak. Bugün de onu inceleyip bir karar vereceğim bakalım.

S8+ alınmıştır arkadaşlar. Teşekkürler herkese.

Öncelikle hayırlı olsun. Güle güle kullanın inşallah. Sizden bir ricam olacak.
İncelemeni ayrı bir konuda belirtirsen çok seviniriz. Teşekkürler. :)

Konuyu birazcık hortlatacağım ama amoled yanığı oluştu mu merak ettim. Yakın zamanda almayı düşündüğüm telefonlar arasında da. Tavsiye eder misiniz?

S8 ekran yanigi olustu.Daha 10 aylik telefon.2 defa servise yolladim.Aldigim cevap karsisinda şokum.Google playdan herhangi bir uygulama indirirsem bu ekrana zarar verirse kullanici hatasiymis.Benim indirdigim okey plus oyununu milyonlar oynuyor.Bu ekranin arkasinda ekran yanigi olusturmus.Ve istanbul Samsung tele servis 1877 lira Ankaradaki tele servis 1400 lira talep etti.cok komik bi olayla karsi karsiyayim.Facebook okey plus whatsap twitter gibi uygulamalari inderebilirmisim.Ama bunlardan biri yazilima zarar verirse ekran yaniyormus ve kullanici hatasiymis.Boyle bi seyi solerken samsung cözum merkezi ve samsung musteri temsilcileri kendilerini nasil inandirmislar defalarca sordugum halde Samsung ole diyor demekten baska bi yorum yapamamalarini sizinle paylasmak istedim. Uygulama indirince samsungun garantisinden telefonun ciktigina inanan bu kisiler Samsung adini lekeleyip beni magdur etmeye devam ediyorlar.

Bütün modellerde ortaya çıkan bir sorun değil, nadirde olsa ortaya çıkabilecek bir sorun. Amoledler ekranların ömürlerini uzatmak istiyorsanız sürekli tam parlaklıkta kullanmayın, gerektiğinde kullanın sürekli tam parlaklıkta olursa zamanla bu Amoled yanıkları ortaya çıkabilir ileriki süreçte. Amoled yapısı gereği her piksel kendi ışığı üretir, bu piksellerin yanması sonucu bu sorun ortaya çıkar. Daha öncede Amoled ekranlı telefon çok kullandım, şuanda da kullanıyorum Amoled kolay kolay sorun veren bir panel tipi değil. Bu dediğin sorunlar anormal sorunlar, bu sorunlarında garanti kapsamı altına girmesi gerekiyor, büyük ihtimal eğer böyle bir sorun telefonda çıkarıyorsa da Samsung ücretsiz değişim yapıyordur diye düşünüyorum. S8 modellerini tercih edebilirsin, S8 Plus yerine S8 almak daha doğrudur. S8 Plus fiyatına Note 8 alınır.
1000 nit parlaklık. Kör olursun gece :)

Konuyu birazcık hortlatacağım ama amoled yanığı oluştu mu merak ettim. Yakın zamanda almayı düşündüğüm telefonlar arasında da. Tavsiye eder misiniz?
Olustu kardesim.servis buna kullanici hatasi diyor
Kesinlikle tavsiye etmiyorum.ekranin arkasinda perler dizili.Ve hic bi turlu gitmiyor.Samsung servisinde muhatabin yok.Bakalim tuketici haklarina basvuracam.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı