S9+ Kola Dökülmesi Sonrası Şarj Olmuyor

Tiner ile silmeyi denesem durum daha kötü olur mu? Alkol bulamadım kolonya da evde limon aromalı var ve daha kötü hale gelmesinden korktum.
Hiç bulaşmayın tinere, şarj soketi plastik. Bir bakın kolonyaya 80 derece ise bir şey olmaz. En olmadı internetten 30-40 liraya isopropil alkol alırsınız.

Su ile kolayı birbirine karıştırmayın,öneriler su için işe yarar fakat kola işi sıkıntı,ayrıca sıvı dökülen telefonu, içine bakılmadan niye şarja takıyorsunuz ?

Çok başıma geldi, ben de S10 kullanıyorum, bana da nem algılandı uyarısı geliyor, hemen telefonu ters çevirip tazikli bir şekilde şarj girişine üflüyorum, haliyle orada ki su dudaklarıma geliyor, dudaklarımı silip silip üflüyorum, dudaklar kuru kalırsa tamamdır.

Şekerli olması sıkıntı yaratabilir hocam. Garanti varsa götürün derim. Suyla yıkayınca şeker çözünecek ama su buharlaştığında şeker tekrar kalacaktır.

Arkadaşların dediği gibi telefon IP68 sertifikasına sahip. Eğer telefon tamir veya su geçirmezliğini bozacak herhangi bir işlem görmediyse fazla tazyikli olmayan musluk suyunda sabun ile birlikte telefonu yıkayın. Sabunu fazla kaçırmayın ve iyi bir şekilde telefonunuzu duruladığınızdan emin olun. Veya evde saf alkol varsa kulak çubuğu yardımı ile şarj soketini temizleyin.

Hocam ayarlardan uygulamalara girin USB aygıtı bölümü var tıklayın ve önbelleği ve verileri silin sonradan tekrardan başlatın telefonu.

Geri
Yukarı