SA:MP için indirilen modlardan virüs bulaşır mı?

efew0

Decipat
Makaleler
2
Yer
Kocaeli
Hocam büyük ihtimal bir şey yok ama bu tür konuların cevabını alamayınca paranoyaklaşıyorum. Neyse konuya gelelim. Ben formattan sonra sa:MP indirmiştim 1-1.5 ay öncesi yani. Şu an oynamıyorum ama o zamanlarda sa:MP için fazla mod kurmuştum. Yok cleosudur, kıyafet modlarıdır, araba modlarıdır vs. vs. Şimdi öğrendim ki .asi uzantılı dosyalardan da bulaşabiliyormuş virüs. Peki herhangi bir şey olsaydı bu 1-1.5 aylık sürede kendini belli eder miydi? Aktif olarak Kaspersky Free kullanıyorum bir şey bulmuyor. MBAM'da kullandım bir 15 gün boyunca onda da sorun yoktu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tarama yapın ardından bir sonuç çıkmıyorsa ek bir şey olacağını sanmıyorum. Kendim SA:MP oynamış ve fazlasıyla Cleo mod kullanmış biri olarak böyle bir şeyin olduğundan bile haberim yok diyebilirim saçmalık gibi bir şey. SA:MP sunucularında çok fazla hileli Cleo kullananlar falan mevcut ve bunları başkalarına gönderirken virüslü şekilde gönderilebiliyor olsalardı gönderirlerdi ve çoğu kişi güvenip Cleo veya başka bir şey indiremezdi kendi fikrimce.

Tarama yapın ardından bir sonuç çıkmıyorsa ek bir şey olacağını sanmıyorum. Kendim SA:MP oynamış ve fazlasıyla Cleo mod kullanmış biri olarak böyle bir şeyin olduğundan bile haberim yok diyebilirim saçmalık gibi bir şey. SA:MP sunucularında çok fazla hileli Cleo kullananlar falan mevcut ve bunları başkalarına gönderirken virüslü şekilde gönderilebiliyor olsalardı gönderirlerdi ve çoğu kişi güvenip Cleo veya başka bir şey indiremezdi kendi fikrimce.
Çok tarama yapmıştım sorun yok. Ki bencede sorun olmaz ama işte insanın aklına takılıyor.

Çok tarama yapmıştım sorun yok. Ki bence de sorun olmaz ama işte insanın aklına takılıyor.

Cleo'lardan mod bulaşmaz. Kendim de aimbot gibi hileler için Cleo kodluyorum en fazla encrypt olmaması için koyulan şifrelemeler false-positive gözükür.

Şimdi öğrendim ki .asi uzantılı dosyalardan da bulaşabiliyormuş virüs.

Virüs dedikleri false-positive. Bu tarz uzantılar üzerinden virüs bulaşamaz PC'nize.

Geri
Yukarı