Saat başı internet bağlantım kopuyor

byrupi

Kilopat
Makaleler
3
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Soğutma ve İklimlendirme
Merhaba arkadaşlar,

İnternet bağlantım sürekli kopuyor. Sırf bunun için İSS bile değiştirdim. Ama malesef çözüm olmadı.

İnternet hızımı 100 mpbsden 50’ye düşürttüm yine kopmalar devam ediyor.

Dsl verilerim ektedir. İnce ayarları bilenleriniz varsa yorum yapabilir. Kablo bağlantısından olmadığını düşündüğüm şey kablodan olabilir.
Modemi değişmeyi bile düşünüyorum.

Modem : HUAWEI HG658c V2
İSS : Netspeed
Altyapı : VDSL / Çöp bakır ( 2021 Türkiye / İST )

Dosya Ekleri

• 1D51C053-DB3A-43D0-AFCF-92C453E4E01A.png
    1D51C053-DB3A-43D0-AFCF-92C453E4E01A.png
    135,1 KB · Görüntüleme: 104
Sorun modemde olabilir, ISS değiştirmeden önce farklı modemle deneseydiniz daha mantıklı olurdu. İmkanınız varsa farklı modemle deneyin.

Merhaba arkadaşlar,

İnternet bağlantım sürekli kopuyor. Sırf bunun için ISS bile değiştirdim. Ama maalesef çözüm olmadı.

İnternet hızımı 100 Mbps'den 50'ye düşürttüm yine kopmalar devam ediyor.

DSL verilerim ektedir. İnce ayarları bilenleriniz varsa yorum yapabilir. Kablo bağlantısından olmadığını düşündüğüm şey kablodan olabilir.

Modem: Huawei HG658C V2.
ISS: NetSpeed.
Altyapı: VDSL / çöp bakır ( 2021 Türkiye / ist )

İnternet bağlantınız modem üzerinden mi kapanıyor yoksa cihazdan mı?

Merhaba arkadaşlar,

İnternet bağlantım sürekli kopuyor. Sırf bunun için İSS bile değiştirdim. Ama malesef çözüm olmadı.

Dsl verilerim ektedir. İnce ayarları bilenleriniz varsa yorum yapabilir. Kablo bağlantısından olmadığını düşündüğüm şey kablodan olabilir.

Hat zayıflaması az görünüyor. İnternetin koptuğu an modemin arayüzüne girip ss al ve paylaş.

Merhaba arkadaşlar,

Hocam bu sorun bendede oluyordu yani şimşek çakmaları ani eletirik gerilimi modeme zarar veriyor yani muhtemelen modemde sorun.

Ekstra bir şeyler yazacağım. Esenyurt'ta oturuyorum, mobil veri her 3 operatörde de berbat durumda denebilir, Esenyurt 1 milyon nüfuslu kardeşim, sen biraz özen göstereceksin. Bunun dışında evde 50 liralık internet kullanıyorum. 20 MBPS/10 MBPS var. Sitede oturmama rağmen bazen kesinti yapıyor. Tek iyi özelliği ping düşük. Zaten 5 Euro için de şikayet etmiyorum kimseye. Hız yetiyor zira. Lakin bir Etiler'de veya Kadıköy'de otursaydım böyle problemlerim olmazdı, hızım da 1 GBPS/1 GBPS olurdu. (Evet) Fakir insanlara kimse değer vermiyor, ki benim maddi durumum Esenyurt için fazla iyi ama Ulus'taki milyon dolarlık ufak dairelere de param yetmez. Kirasını da vermem. Sadece yazmak istedim.

Artı -1 Eksi
Ekstra bir şeyler yazacağım. Esenyurt'ta oturuyorum, mobil veri her 3 operatörde de berbat durumda denebilir, Esenyurt 1 milyon nüfuslu kardeşim, sen biraz özen göstereceksin. Bunun dışında evde 50 liralık internet kullanıyorum. 20 MBPS/10 MBPS var. Sitede oturmama rağmen bazen kesinti yapıyor. Tek iyi özelliği ping düşük. Zaten 5 Euro için de şikayet etmiyorum kimseye. Hız yetiyor zira. Lakin bir Etiler'de veya Kadıköy'de otursaydım böyle problemlerim olmazdı, hızım da 1 GBPS/1 GBPS olurdu. (Evet) Fakir insanlara kimse değer vermiyor, ki benim maddi durumum Esenyurt için fazla iyi ama Ulus'taki milyon dolarlık ufak dairelere de param yetmez. Kirasını da vermem. Sadece yazmak istedim.
Şahlanma döneminde bu sorunları görmezden gelmemiz gerek.

Geri
Yukarı