Sabah uyanınca baş dönmesi

Evet bu sabah uyandığımda burnumda tıkanıklık ve dolgunduk vardı. Kulağımda da aynı şekilde dolgunluk uğultu arası garip bir his vardı. Ama bir gariplik vardı. Hatta uyanınca burnumu temizlemeye gittim rahatlamak için.

Orta kulak intihapı olabilir(özellikle uzun süre geçmeyen şiddetli baş ağrısı varsa). Aile de sinüzit olan var mı?

Kesin bişey söyleyemeyiz burdan, doktor.
Zaten tekrarlamaya devam ederse doktora görüneceğim. Ama ilk kez böyle olunca şaşırdım belki fikri olan birileri vardır diye konu açmak istedim.
Orta kulak intihapı olabilir(özellikle uzun süre geçmeyen şiddetli baş ağrısı varsa). Aile de sinüzit olan var mı?
Şu anda sinüzit olan yok. Şiddetli bir ağrı da yok açıkçası. Ama kafam sepet gibi derler ya hani, işte öyle bir his.

Zaten tekrarlamaya devam ederse doktora görüneceğim. Ama ilk kez böyle olunca şaşırdım belki fikri olan birileri vardır diye konu açmak istedim.

Şu anda sinüzit olan yok. Şiddetli bir ağrı da yok açıkçası. Ama kafam sepet gibi derler ya hani, işte öyle bir his.

Acile git bence. Muayene eder en doğru şeyi söyler.

Evet oluyor öyle. Bir anda sıçrayıp yeniden uyuyorum. Zaten bu aralar biraz sıkıntılıyım gece çok zor uyuyorum. Ama bu sabah ciddi başım döndü gözlerimin önünden duvarların kaydığını hissettim. Dengem de kaybolunca kısa süreliğine korktum açıkçası. Hala da sersem gibiyim.
Bir tahmin "gece terörü" olabilir. Sağlık kuruluşuna başvurun.
Şu an biraz daha iyiyim. Eğer ciddi bir şey olursa, ya da yarın da aynı şey olursa gideceğim. Bu gece erken yatıp bir deneme yapacağım.

Bende de oluyor ara sıra, en çok depremden korkarım. Genellikle deprem ile ilgili kabus gördüğüm zaman aniden uyanıyorum. Sizinde korktuğunuz bir şey olabilir. Siz yine sağlık kuruluşuna başvurun.
(Depresiflik uyku bozukluğu göstergesi denebilir.)

Şu an biraz daha iyiyim. Eğer ciddi bir şey olursa, ya da yarın da aynı şey olursa gideceğim. Bu gece erken yatıp bir deneme yapacağım.

Biraz gözlemle geçmez ise gidersin. Ben orta kulak intihapı olduğumda gece uyuyamıyordum. Baş ağrısı vardı. Özellikle geceleri kulağımda uğultu oluyor. Gün geçtikçe daha da artmıştı ama 1 damla ile rahatlamıştım. 1-2 gün durumu izle.

Bir tahmin "gece terörü" olabilir. Sağlık kuruluşuna başvurun.

Bende de oluyor ara sıra, en çok depremden korkarım. Genellikle deprem ile ilgili kabus gördüğüm zaman aniden uyanıyorum. Sizinde korktuğunuz bir şey olabilir. Siz yine sağlık kuruluşuna başvurun.
(Depresiflik uyku bozukluğu göstergesi denebilir.)
Evet depresif uyku bozukluğu diye bir şey varsa ondan olabilir. Çünkü dün gece o kadar bunalımlı uyudum ki. Çok ağlayasın vardı ağlayamadım. O gerginlikle uyuyunca olmuş olabilir.
Ama lütfen bizi de haberdar edin olan bitenlerden.
Tamamdır, gidersem haberdar edeceğim. Çok teşekkür ederim ilginiz için :)
Biraz gözlemle geçmez ise gidersin. Ben orta kulak intihapı olduğumda gece uyuyamıyordum. Baş ağrısı vardı. Özellikle geceleri kulağımda uğultu oluyor. Gün geçtikçe daha da artmıştı ama 1 damla ile rahatlamıştım. 1-2 gün durumu izle.
Aynen öyle yapacağım. Devam etmesi halinde bir doktora uğrayacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı