Sabah yemekten kaç saat sonra vücut geliştirme yapılmalı?

Iguater

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba evde sabah vücut geliştirme yapmak istiyorum ama aç karna yapılması uygun değilmiş sanırım. Bende yulaf, yoğurt, yumurta, muzlu makro değerleri hesaplanmış bir shake hazırlayıp içmeyi plalıyorum. İçtikten kaç dakika sonra çalışmaya başlamalıyım?

Spordan önce 1.5-2 saat önce karbonhidrat öncelikli protein içeren yiyecekler yerseniz enerjiniz tam yerinde olur.

Shakeleri normalde spordan sonra toparlanma ve takviye (protein shake) olsun diye içeriz. Spordan önce içersen şişkinlik yapabilir. Spordan sonra içmeni tercih ederim.

Spordan önce 1.5-2 saat önce karbonhidrat öncelikli protein içeren yiyecekler yerseniz enerjiniz tam yerinde olur.

Sabah saat 7.30 civarlarında yapmak istiyorum. 1.5-2 saat önce yemek yemem mümkün değil. Aç karna yapsam veya 30 dakika önceden yesem sıkıntı olur mu? Ya da mecburen başka saatte yapacağım. İdman öncesi ve sonrasında kaçar saat aralıklarıyla yemek yemeliyim?

Sabah saat 7.30 civarlarında yapmak istiyorum. 1.5-2 saat önce yemek yemem mümkün değil. Aç karna yapsam veya 30 dakika önceden yesem sıkıntı olur mu? Ya da mecburen başka saatte yapacağım. İdman öncesi ve sonrasında kaçar saat aralıklarıyla yemek yemeliyim?
Sabah direk aç karna yaparsan çok enerjisiz ve güçsüz olabilirsin. 30 dakikadan önce yersende kişiden kişiye değişebilir fakat spor yaparken yediğin yemeğin ağzına gelme ihtimali var. İdman yaptıktan 1 saat 1.5 saat içindede yemeğini yemen lazım çok geçirme.

Geri
Yukarı