Sabit 60 FPS sorunu

abd boom

Decapat
Merhaba arkadaşlar bir kaç gün önce W10'a geçiş yaptım ve oyunlarda FPS'im sabit olarak 60'ta kalmakta ama LoL'de falan FPS'te sorun yok 144'ü falan görüyor kısacası 60'tan fazla ama CS 1.6 oyununda ne yazık ki FPS 60'da kalmakta. Biraz araştırma yaptım ve insanların önerilerini yerine getirdim fakat herhangi bir çözüme ulaşamadım.
NVIDIA denetim masasından entegre grafik kartını seçersem 1.6 için bu sorun çözülüyor fakat ısı derecesi uzun kullanımda 100'e yaklaştığı için kullanmak istemiyorum.

Oyun içi ayarlarda herhangi bir sorun yok (gl_vsync 0) entegre grafik kartını seçtiğimde 1.6'da FPS 101 sabit oluyor.
Xbox ayarlarını kapattım.
Oyun modunu kapattım.
NVIDIA Denetim Masasından senkronizasyon seçeneği kapalı ve Performans seçenekleri açık.

Bu sorun neden kaynaklanıyor? Bunlar dışında yapabileceğim herhangi bir şey var mı? Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI afterburner programını kullanıp değerleri söylerseniz kesin olarak anlarız FPS'i neyin kısıtladığını.
İndirdim ekstradan yapmam gereken bir ayar var mı?
Sistem özelliklerini belirtir misin?
Sistem özelliklerimi belirttim mesaj birleştirme yüzünden bildirim gitmemiş olabilir diye tekrardan yazıyorum.
i7-3632QM
16 GB RAM
1 GB GeForce 635m + Intel HD 4000
@Darktower

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar bir kaç gün önce W10'a geçiş yaptım ve oyunlarda FPS'im sabit olarak 60'ta kalmakta ama LoL'de falan FPS'te sorun yok 144'ü falan görüyor kısacası 60'tan fazla ama CS 1.6 oyununda ne yazık ki FPS 60'da kalmakta. Biraz araştırma yaptım ve insanların önerilerini yerine getirdim fakat herhangi bir çözüme ulaşamadım.
NVIDIA denetim masasından entegre grafik kartını seçersem 1.6 için bu sorun çözülüyor fakat ısı derecesi uzun kullanımda 100'e yaklaştığı için kullanmak istemiyorum.

Oyun içi ayarlarda herhangi bir sorun yok (gl_vsync 0) entegre grafik kartını seçtiğimde 1.6'da FPS 101 sabit oluyor.
Xbox ayarlarını kapattım.
Oyun modunu kapattım.
NVIDIA Denetim Masasından senkronizasyon seçeneği kapalı ve Performans seçenekleri açık.

Bu sorun neden kaynaklanıyor? Bunlar dışında yapabileceğim herhangi bir şey var mı? Yardımlarınızı bekliyorum.

Oyununun kurulu olduğu klasörde, exe dosyasına sağ tıklayıp uyumluluk sekmesi altında "tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırak" seçeneğini aktif edip tekrar dener misiniz? Zamanında CS:GO için de böyle bir durum vardı. Başıma gelmişti. Bu şekilde çözülmüştü. Belki işinize yarayabilir.

Oyununun kurulu olduğu klasörde, exe dosyasına sağ tıklayıp uyumluluk sekmesi altında "tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırak" seçeneğini aktif edip tekrar dener misiniz? Zamanında CS:GO için de böyle bir durum vardı. Başıma gelmişti. Bu şekilde çözülmüştü. Belki işinize yarayabilir.
Böyle bir şeyi bende gördüm fakat 1.6 için bir .exe uygulaması bulamadım.

Böyle bir şeyi bende gördüm fakat 1.6 için bir .exe uygulaması bulamadım.
Oyununuzu Steam'den edindiyseniz, örnek olarak C>Program Files (x86)>Steam>steamapps>common>Counter Strike 1.6 klasöründe olmalı. Ya da Steam'i farklı bir yere kurduysanız o dizinde yukarıdaki sırayı takip ederek bulabilirsiniz.

Oyununuzu Steam'den edindiyseniz, örnek olarak C>Program Files (x86)>Steam>steamapps>common>Counter Strike 1.6 klasöründe olmalı. Ya da Steam'i farklı bir yere kurduysanız o dizinde yukarıdaki sırayı takip ederek bulabilirsiniz.
Malesef Counter Strike adına bir exe dosyası yok şöyle bir kaç SS aldım.
Oyunun klasörü Counter Strike olarak değilde Half Life olarak kuruluyor sanırım çünkü Steam üzerinden yerel dosyalara gözat dediğimde beni buraya yönlendirdi.
Yüklediğim fotoğraflarda da gözüktüğü gibi Steam üzerinden masaüstüne bir kısayol dosyası eklersem bir url dosyası aktarıyor. Malesef herhangi bir exe dosyası hiç bir klasörde bulamadım.
2.png

3.png
4.png

Ayrıca klasör içerisinde gözüken hl.exe üzerinde denediğimde herhangi bir sonuca ulaşamadım.
Konuya kimse tarafından uzun zamandır bir şey yazılmadığı için epey arkada kaldı hortlatmak namına bir mesaj atıyorum umarım üstlere taşınabilir. Önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı