Sabit Disk Boyut Hesaplama Sorunu

MustafaDemir

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522360033
Herkese iyi forumlar. Yeni almış olduğum 8 TB Seagate sabit diske eski sabit diskimden bazı dosyalar taşıdım. Taşıdığım dosyaların boyutu 848 GB. Fakat sağ tıklayıp özelliklere baktığımda taşıdığım dosyaların boyutu 509 GB olarak görünmekte. Bunun sebebi nedir? Sabit diski kullanmadan önce bad sactor ve health testinden geçirdim. Disk sağlıklı gözükmekte ve taşıdığım dosyaları sorunsuz olarak kullanabiliyorum. Bu diske video ve resimleri taşıdım. Dediğim gibi 848 GB dolu alan 509 GB olarak gözükmekte. Sizce sorun diskte mi?

29 GB olarak gözüken klasörün içine tıklayıp, klasör içindeki her dosyayı seçtiğimde klasörün içindeki tüm dosyaların boyutu 171 GB olarak gözüküyor. Arada 142 GB fark var, sizce bu normal mi? Not, klasördeki dosyalar gizli değil. Ama dediğiniz gibi bir hata ile karşılaşmadım, dosya taşıma esnasında.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı