Sabit disk sürücüsündeki oyunlar donuyor

Scarface17

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle merhaba ben de önceden böyle bir sorun yoktu ama 1 ayı aşkın böyle bir sorunla karşılaşıyorum. Bilgisayarımda üç tane disk bulunmakta bir tanesi SSD diğer ikisi HDD. SSD'deki oyunlarım donmuyor takılmıyor ama HDD yüklü olan oyunlar donuyor takılıyor sizce bu neden oluyordur? BIOS ayarlarından mı kaynaklı yoksa başka bir sorun mu vardır?

Arkadaşlar öncelikle merhaba ben de önceden böyle bir sorun yoktu ama 1 ayı aşkın böyle bir sorunla karşılaşıyorum. Bilgisayarımda üç tane disk bulunmakta bir tanesi SSD diğer ikisi HDD. SSD'deki oyunlarım donmuyor takılmıyor ama HDD yüklü olan oyunlar donuyor takılıyor sizce bu neden oluyordur? BIOS ayarlarından mı kaynaklı yoksa başka bir sorun mu vardır?
Hd tune Pro indirip Quick scan kapalı olacak şekilde Error Scan yapın lütfen.

Hocam söylediğiniz gibi yaptım hepsi yeşil şu anlık bir sıkıntı görünmüyor.

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    320,3 KB · Görüntüleme: 13
Tabii hocam buyurun gönderdim.

CRC hatası tanımı.

CRC hataları genelde kontrolcü ile sürücü arasında veri aktarımı yapılırken paketlerin bozulması sonucu oluşur.
Bu hatanın nedenleri ise;

Sorunlu veva bozuk SATA kablosu.
Sorunlu HDD.
Veya sorunlu anakart.

Sorununuzun nedeni bulunmuş oldu. Birkaç kez alsaydınız göz ardı edilebilirdi ancak bu yavaştan sisteminizi etkilemeye başlar ki başlamış. Önerim kablo kontrolü veya ekstradan elinizde kablo var ise değişim yapıp yavaştan yeni depolama birimlerine bakmanız olacak.

CRC hatası tanımı.

CRC hataları genelde kontrolcü ile sürücü arasında veri aktarımı yapılırken paketlerin bozulması sonucu oluşur.
Bu hatanın nedenleri ise;

Sorunlu veva bozuk SATA kablosu.
Sorunlu HDD.
Veya sorunlu anakart.

Sorununuzun nedeni bulunmuş oldu. Birkaç kez alsaydınız göz ardı edilebilirdi ancak bu yavaştan sisteminizi etkilemeye başlar ki başlamış. Önerim kablo kontrolü veya ekstradan elinizde kablo var ise değişim yapıp yavaştan yeni depolama birimlerine bakmanız olacak.
Evet hocam haklısınız dediğininiz gibi yapacağım oyunlar da texture yüklemesi bazen geç oluyor HDD deki oyunlarda demin bir örnek ekran görüntüsü yakaladım.

Dosya Ekleri

• texture.jpg
    texture.jpg
    312,7 KB · Görüntüleme: 23
Evet hocam haklısınız dediğininiz gibi yapacağım oyunlar da texture yüklemesi bazen geç oluyor HDD'deki oyunlarda demin bir örnek ekran görüntüsü yakaladım.

Kesinlikle. Bütçenizi şu an ayarlayamazsınız depo olarak kullanabilmeniz olanak(ancak zamanla okuma yazma hızında düşüş yaşamanız da muhtemel unutmayın). Ama bütçe ayarlayabilirseniz yeni konu açıp etiketleyin öneriyi yaparız. :)

Çok sağ olun çok teşekkür ederim yardım ve önerileriniz için.
Kesinlikle. Bütçenizi şu an ayarlayamazsınız depo olarak kullanabilmeniz olanak(ancak zamanla okuma yazma hızında düşüş yaşamanız da muhtemel unutmayın). Ama bütçe ayarlayabilirseniz yeni konu açıp etiketleyin öneriyi yaparız. :)

Çok sağ olun çok teşekkür ederim yardım ve önerileriniz için :)

Geri
Yukarı