Sabit Diski USB Dönüştürücü İle Bilgisayara Bağlama

mmmutlu93

Hectopat
Elimde IDE bağlantılı Samsung SP0802N modelli 3.5" sabit disk mevcut. Bu sabit diski dizüstü bilgisayarıma IDE/USB dönüştürücü kablo ile bağlamak istiyorum. Elimde eski bir kasa da mevcut; anakartı ve güç kaynağı ile birlikte. Ama monitörüm yok. Bu sabit diski IDE/USB dönüştürücü kablo ile dizüstü bilgisayara bağlasam ve güç kablosunu da normal kasaya bağlasam, monitör olmadan herhangi bir elektrik sıkıntısı yaşar mıyım sizce? Neden lazım derseniz içinde eski fotoğraflarım var onlara ulaşmam lazım.

WhatsApp Image 2017-03-19 at 18.26.39.jpeg

WhatsApp Image 2017-03-19 at 18.26.39 (1).jpeg

1321.PNG

Son düzenleme:
Eski bir teknoloji yani IDE olduğu için günlü kullanımda sağlıklı değil ancak verilerinizi kurtarmak için yapılabilir.
Alternatif olarak linkini verdiğim ürünü inceleyiniz. IDE/Sata - Usb çevirici.
( Güç kablosu paket içeriğinde. )
Dark USB 2.0 2.5

usb-ide40-power-1.jpg

Elinizde çevirici mevcut ise elinizdeki kasanın güç kaynağını kullanabilirsiniz.
Kasanızın güç kaynağını çalıştırmak için anakarta bile gerek yok aslında. 24 pin anakart kablosundaki yeşil kablo ile yakınındaki herhangi bir siyah kabloyu kısa devre yaparsanız güç kaynağınız çalışır.

Son düzenleme:
Teşekkürler cevabınız için elimde çevirici yok ama hard diski sadece verileri kurtarmak sebebiyle kullanacağım için fazla masraf yapmak istemiyorum elimde hali hazırda kasa da bulunduğu için çevirici yeter diye düşünüyorum. Eğer direk gücü anakarta bağlı iken oluyorsa problem yok o zaman tekrar teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı