Sabit diskten sadece Windows'u SSD'ye aktarma

fearleSword

Hectopat
Daha fazla  
SSD almayı düşünüyorum ancak sadece Windows'u SSD'ye aktarmak mümkün mü? HDD'yi kullanmaya devam edeceğim, 120 GB'lık bir SSD alacağım ancak HDD'de 120GB fazla dosya var hepsini atamam. Yani sadece Windows'u klonlayabilir miyim ?

Çözüm
Sabit diskten sadece Windows'un kurulu olduğu sürücü ve kurtarma sürücülerini SSD'ye klonlayabilirsiniz. Bunun için AOMEI Backupper'da işleme başlarken Disk Clone yerine Partition Clone seçeneği ile devam etmek yeterli:

Disk Klonlama ile SSD'ye Geçiş - Technopat

upload_2017-4-25_23-37-59.png
Sabit diskten sadece Windows'un kurulu olduğu sürücü ve kurtarma sürücülerini SSD'ye klonlayabilirsiniz. Bunun için AOMEI Backupper'da işleme başlarken Disk Clone yerine Partition Clone seçeneği ile devam etmek yeterli:

upload_2017-4-25_23-37-59.png

Çözüm

Eki Görüntüle 229601
ASUS X550JX dizüstü bilgisayarım var. Mevcut 1TB HDD 204/372GB C: ve 471/542GB D: olmak üzere 2 sürücüye ayrılmış durumda.
Elimde yaklaşık 220GB'ı kullanılabilir 240GB bir sıfır SSD vardı. AOEMEI Backupper programını kurdum ve disk kopyalamadan
bölüm kopyalamayı seçtim. Ardından çıkan *: SYSTEM , *: Recovery , *: , C: , D: , *: Restore seçeneklerinden C:'yi seçtim
ve SSD'ye klonladım. Şimdi klonlama bitti ve SSD'yi HDD'nin yerine, HDD'yi de kızak ile DVD sürücü yerine taktım. Fakat tekrar
HDD'ye boot etti. HDD'yi çıkarıp açınca sanırım boot etmiyor ve BIOS geliyor. Acaba recovery, restore ve system sürücülerini de
klonlarsam boot eder mi yoksa SSD'yi biçimlendirip, tüm HDD'de SSD'ye sığacak kadar yer açıp "Diski Tam Kopyala"'yımı seçmeliyim ?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı