Sabit internet yok ve mobil yetmiyor

nexsuz

Picopat
Daha fazla  
Samsun'dan İstanbul'a geldik evimizde kiracı olduğu için hala evimize geçemedik ve ananemde kalıyoruz. Burada sabit internet yok 1 ay daha kalacağız ve mobil internet hiçbir şeye yetmiyor. Geceleri en azından CS:GO atıyordum mobil interneti bilgisayara bağlayarak oyun başı 100-150 MB internet gidiyordu. Onun haricinde Instagram'da ve YouTube'da dolaşıyorum ve daha 6. günden 15GB'lık internetim bitti. Geçen ay 2 kere ek paket satın aldım faturam 65TL'yken 200'e yakın fatura çıktı toplamda 30GB internet satın aldım. Ev halkı da internetimi kullanıyor WhatsApp ve Instagram için. En kârlı şekilde çıkmam için nasıl bir yöntem izlemem gerekiyor? Hem internet çok olsun hem de fatura yönünden çok zorluk çekmeyeyim.

Not: Kullandığım operatör Türk Telekom.

"Salla kazan" ı her hafta düzenli yapıyorum.

Samsun'dan İstanbul'a geldik evimizde kiracı olduğu için hala evimize geçemedik ve ananemde kalıyoruz. Burada sabit internet yok 1 ay daha kalacağız ve mobil internet hiçbir şeye yetmiyor. Geceleri en azından CS:GO atıyordum mobil interneti bilgisayara bağlayarak oyun başı 100-150 MB internet gidiyordu. Onun haricinde Instagram'da ve YouTube'da dolaşıyorum ve daha 6. günden 15GB'lık internetim bitti. Geçen ay 2 kere ek paket satın aldım faturam 65TL'yken 200'e yakın fatura çıktı toplamda 30GB internet satın aldım. Ev halkı da internetimi kullanıyor WhatsApp ve Instagram için. En kârlı şekilde çıkmam için nasıl bir yöntem izlemem gerekiyor? Hem internet çok olsun hem de fatura yönünden çok zorluk çekmeyeyim.

Eğerki laptop kullanıyorsanız cafe, avm gibi yerlerde bedava internet oluyor. Onun dışın telefon interneti ile olacak iş değil hocam.

Bence kendini biraz dizginlemelisin hocam. Bu kadar oyun internet bağımlısı olma, paket değiştir diyeceğim ama çok pahalı o yüzden demiyorum. Bence 15GB'ı günlere böl ve şunu geçmicem de, takip et ona göre kullan. Yapacak pek bir şey yok. İnternet aboneliği yaptırmadan bir evde durulmaz ki ama anneannenin demişsin, yapacak bişey yok yani çok fazla.

Türk Telekom için sınırsız tarifeler mevcuttur büyük ihtimalle onu müşteri hizmetleri aracılığı ile öğrenebilirsiniz. Vodafone Red'de mevcut 171TL ile alınabiliyor mesela.

Hocam evde altyapı yoksa Türk Telekom Magnet'e başvurabilirsiniz. Limitsiz ve taahhütsüz paketi var. Altyapı varsa vermeyebilirler. Komşulardan rica edebilirsiniz 1 ay kullanmak için. Videoları falan bi kafeye gidip oranın internetiyle indirip evde izleyerek idare edebilirsiniz. Başka yol gelmiyor aklıma.

Bir de turkcell superbox'a bakabilirsiniz hocam. Altyapı derdi falan yok direk fişe takıp çalıştırıyorsunuz. Hem yeni eve geçerseniz orada da kullanirsınız.
Aşırı pahalı ve sınırsız kullanmak istediğinde 15mbps hız sınırı oluyor.

Hocam evde altyapı yoksa Türk Telekom Magnet'e başvurabilirsiniz. Limitsiz ve taahhütsüz paketi var. Altyapı varsa vermeyebilirler. Komşulardan rica edebilirsiniz 1 ay kullanmak için. Videoları falan bi kafeye gidip oranın internetiyle indirip evde izleyerek idare edebilirsiniz. Başka yol gelmiyor aklıma.
Bunun taahhütsüz olayı güzelmiş evet. En azından hız sınırı yok turkcell gibi.

Ve daha ucuz.

Bence kendini biraz dizginlemelisin hocam. Bu kadar oyun internet bağımlısı olma, paket değiştir diyeceğim ama çok pahalı o yüzden demiyorum. Bence 15GB'ı günlere böl ve şunu geçmicem de, takip et ona göre kullan. Yapacak pek bir şey yok. İnternet aboneliği yaptırmadan bir evde durulmaz ki ama anneannenin demişsin, yapacak bir şey yok yani çok fazla.

Hocam doğru diyorsunuz ama sadece CS:GO 7-8 maçta 1 GB yiyor. Zaman geçiremiyorum işteyken de toplamda yarım saat Instagram ve YouTube'da geziniyorum. Evdeyken çok gidiyor bazen 1GB'ı 1 hafta kullanıyorum bazen de işte bu durumda olduğu gibi 15 GB 6. günden bitiyor :(

He ama şöyle bir şey var. Turknette aboneliği istediğin zaman iptal edebiliyosun, Altyapını sorgula, 1 ay ücretsiz zaten deneme hakkın var sanırım. İstersen davet kodu da paylaşabilirim seninle, Onu alırsın 170 lira ücreti var aylık, belki üzerine modemin yoksa modem ücreti koyarlar ama hepbirlikte kullandığınız internet olur faturalar düşer en azından.

Yeni konular

Geri
Yukarı