Mobil internet pingim sabit fakat ev internet pingi sabit değil

Dramasico

Centipat
Daha fazla  
Vodafone ev interneti kullanıyorum Valorant oyununu oynarken ping hiç sabit değil 200 300 1000 hatta 2000 yerinde durmuyor fakat mobil internetimle oynadıgımda pingim sabit kalıyor 50'de. Ayrıca defalarca internetin komple gittiği oluyordu bunu müşteri hizmetleriyle bir defa çözmüştük modeme reset atmakla isim değişmekle sonrasında bir ay kadar sabit ping ve iyi bir internet vardı ama sonrasında yine aynı oldu şu an ping sıkıntı çıkartıyor internet kesilmeleri azaldı ama ping hala aynı kafayı yiyeceğim müşteri hizmetleri internete güncelleme yapmaktan başka bir şey yapmıyor işe de yaramıyor daha başka ne yapmalıyım?

Wi-Fi ile mi bağlanıyorsunuz modeme?
evet.

doğru mu yaptım emin değilim ama yardımcı olur diye wifi ip adresi ve oyun adresi için iki tane tracert tesi yaptım sonucları bunlar

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-07-01 200257.png
    Ekran görüntüsü 2023-07-01 200257.png
    71,9 KB · Görüntüleme: 41
Son düzenleme:
evet.

doğru mu yaptım emin değilim ama yardımcı olur diye wifi ip adresi ve oyun adresi için iki tane tracert tesi yaptım sonucları bunlar
Modeme ulaşırken ping sorununuz yok görünüyor ancak gönderilen 6 adet paket bunu garantilemez. Modemin ip adresine bir süre ping testi yapın, eğer dalgalanmalar fazla oluyorsa kablolu bağlantıya geçmeniz gerekecek.

Ayrıca modemden pop noktasına ciddi dalgalanmalar olmuş. Kablolu bağlantıda da aynıları olursa o zaman çözümü biraz zahmetli olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı