Sabit sürücülerde oluşan ismi anlamsız gelen dosyalar

MasterSlavePair

Kilopat
Arkadaşlar sabit sürücülerde oluşan bir takım dosyalar var. İsimlerini arattığımda herhangi bir bilgi ile karşılaşmadım, bunların ne olduğunu bilen arkadaşlar neden oluştuklarını ve silmenin zararı olur mu olmaz mı bilgi verirse çok sevinirim.

Ekran görüntüsü olarak;

w1R7lb.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunlar virüsten kaynaklı olabilir. Kaspersky Internet Security ile bilgisayarınızı taratıp virüsleri silin sonuç değişmez ise temiz bir Windows 8.1 kurun.

Ben bu tür durumlarda herhangi bir live cd ile sistemi boot edip bu tür dosyaları siliyorum. Şimdiye kadar da bir sorun oluşmadı sistemimde.

Cevaplarınıza batımda hiçbiri çözüm gibi görünmüyor. Kardeşim şimdi senin o kendiliğinden oluşuyor dediğin şeyler driver güncellemeleri ve sistem yazılım güncellemelerinin setuplarını içerir. Küçük bi ihtimalde olsa sistem dosyalarını göster seçeneğini seçmemişsindir ve o dosyalardan en fazla 1 veya 2 tanesi geriyükleme noktasının oluşturdugu dosyalardır. Benim şahsi kanaatim silmen yönünde. Direk sil hiç uğraşma ardından ccleaner ile temizlik yap kayıt defteri temizle.

Çözüm yolu gibi görünmüyor diyorsun ama herhalde bu senden kaynaklı! Biz de biliriz direk sil uğraşma demeyi ama o tür dosyalar bazen yönetici izniyle bile silinmiyor. O yüzden ben de sistemi live cd ile boot edip silmesini önerdim, tabii ki unlocker programlarıyla da silinebilir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı