Yeni alınan Samsung Galaxy S20 FE telefon sıfır mı?

Pete Castiglione

Hectopat
Merhaba iyi sosyaller. Hepsiburada üzerinden geçtiğimiz hafta satın almış olduğum Samsung Galaxy S20 FE cihazım bugün gelmiş bulunmakta.
Cihazın IMEI numarası ile Samsung sitesinden garanti sorgulama yaptığımda cihazın garantisinin 17 Nisan 2025 tarihinde sonlanacağı yazıyor lakin ben bu cihazı faturalı bir şekilde sıfır aldım. Ayrıca cihaz koruma jelatini olmadan geldi ve kasanın üzerinde çok çok küçük dikkatli bakmazsanız göremeyeceğiniz boya kalkması mevcut onun dışında çizik vs yok her yerini inceledim. Kutunun üzerindeki bant jelatin her şey yerindeydi lakin sorum şu sizce bu telefon iade edilmiş bir cihaz olabilir mi sıfır olduğunu anlamanın bir yolu var mı?

Merhaba iyi sosyaller. Hepsiburada üzerinden geçtiğimiz hafta satın almış olduğum Samsung Galaxy S20 FE cihazım bugün gelmiş bulunmakta.
Cihazın IMEI numarası ile Samsung sitesinden garanti sorgulama yaptığımda cihazın garantisinin 17 Nisan 2025 tarihinde sonlanacağı yazıyor lakin ben bu cihazı faturalı bir şekilde sıfır aldım. Ayrıca cihaz koruma jelatini olmadan geldi ve kasanın üzerinde çok çok küçük dikkatli bakmazsanız göremeyeceğiniz boya kalkması mevcut onun dışında çizik vs yok her yerini inceledim. Kutunun üzerindeki bant jelatin her şey yerindeydi lakin sorum şu sizce bu telefon iade edilmiş bir cihaz olabilir mi sıfır olduğunu anlamanın bir yolu var mı?

Cihazı Hepsiburada üzerinden farklı bir satıcıdan aldım.

Cihazı Hepsiburada üzerinden farklı bir satıcıdan aldım.

Satıcının ilanı halen duruyor ise paylaşabilir misin?

Bir yerde Samsung sitesindeki bu garanti bitiş tarihi SIM kart takılıp cihazın internete bağlanması itibari ile başladığı yazıyordu o halde cihazı iade mi etmeliyim sizce?
Bunu Samsung desteğe sorunuz bence. Sitelerinde canlı destek hattı var.

Buradaki bilgilere göre kullanılmış cihaz almışsınız sanırım.

Son düzenleme:
Hocam kutunun üstündeki bant yerindeydi derken? Güvenlik bandından bahsediyorsanız ve bunun açılmamış olduğuna eminseniz ürün nasıl 2. el olabilir ki? Emin misiniz güvenlik bandının açılmadığından?

Arkadaşım da internetten Hepsiburada'dan ama satıcı da Hepsiburadaydı. Samsung telefon almıştı ve güvenlik bandında sıkıntı yoktu o yüzden hiç internetten sorgulama yapmadı 2. el olduğuna ihtimal vermediği için. Çizik vs de yoktu yani fabrikadan yeni çıkmış gibi. Biraz ucuz telefon aldı ama yeni modellerden.

Bunu Samsung desteğe sorunuz bence. Sitelerinde canlı destek hattı var.

Buradaki bilgilere göre kullanılmış cihaz almışsınız sanırım.

Samsung garanti ürün aktive edilince başlar diyor bu sebeple kolay iade talebi oluşturdum satıcı ile de iletişime geçtim ürünü yollayın kontrol edelim vs dedi iade talep ettim cuma günü yollayacağım ürünü sonucu yazarım. Bu arada 3 mesajdan sonra 24 saat beklemeye aldı o sebeple geç cevap veriyorum teşekkürler.

Hocam kutunun üstündeki bant yerindeydi derken? Güvenlik bandından bahsediyorsanız ve bunun açılmamış olduğuna eminseniz ürün nasıl 2. el olabilir ki? Emin misiniz güvenlik bandının açılmadığından?

Arkadaşım da internetten Hepsiburada'dan ama satıcı da hepsiburadaydı. Samsung telefon almıştı ve güvenlik bandında sıkıntı yoktu o yüzden hiç internetten sorgulama yapmadı 2. el olduğuna ihtimal vermediği için. Çizik vs de yoktu yani fabrikadan yeni çıkmış gibi. Biraz ucuz telefon aldı ama yeni modellerden.

Hocam bant yerindeydi lakin sonra farklı bir üründen dikkatlice ısıtılarak sökülüp bu ürüne de takılabilir o sebeple benim için çok önemli bir kıstas değil ayrıca ben de anlam veremedim ürünün garantisinin başlamış olmasına o sebeple foruma yazdım. Ayrıca ürün biraz eski olduğu için (2021 üretim tarihli yani) resmi satıcı bulamadım o sebeple farklı bir satıcıdan aldım bütçem dahilinde.

Samsung garanti ürün aktive edilince başlar diyor bu sebeple kolay iade talebi oluşturdum satıcı ile de iletişime geçtim ürünü yollayın kontrol edelim vs dedi iade talep ettim cuma günü yollayacağım ürünü sonucu yazarım. Bu arada 3 mesajdan sonra 24 saat beklemeye aldı o sebeple geç cevap veriyorum teşekkürler.

Hocam bant yerindeydi lakin sonra farklı bir üründen dikkatlice ısıtılarak sökülüp bu ürüne de takılabilir o sebeple benim için çok önemli bir kıstas değil ayrıca ben de anlam veremedim ürünün garantisinin başlamış olmasına o sebeple foruma yazdım. Ayrıca ürün biraz eski olduğu için (2021 üretim tarihli yani) resmi satıcı bulamadım o sebeple farklı bir satıcıdan aldım bütçem dahilinde.
Hocam Samsung SSD ve telefon için söylersem eğer bence güvenlik bandının açılmış olduğunu anlamamak mümkün değil, yanılmıyorsam elbette.

Bu arada ben de eski Samsung telefonumu sorgulattım sitesinden, dediğiniz gibi telefonu aktif edince başlamış sanırım(tam günü gününe mi emin değilim, faturayı bulmam lazım), ama tarihlere baktım uyuşuyor. Bu durumda sizinki gibi ürüne denk gelseydim ben de geri gönderirdim.

Ayrıca bu aldığınız telefon nasıl, güçlü galiba özellikleri? Ben şahsen ama şundan sebep almazdım. Telefon 2021 üretimi ise bu alacağı güncelleme desteğinin 3 yıl azaldığı anlamına gelmiyor mu? Sizin aldığınız telefona denk mi bilmem ama mesela atıyorum A35 alsaydınız hem çok daha uzun güncelleştirme desteği olurdu, hem de daha bilindik satıcıdan alabilirdiniz sanırım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı