Elektronik Sabrent rocket 4 Plus 500 GB + heatsink, Amazon'da 1.530 TL

Yer
Mersin
Amazon'da sabrent rocket 4 Plus 500 GB modeli, 1.279 TL + 251 TL depozito ücretiyle satılıyor. Evet, ürün yurt dışından geliyor. Phison E18 kontrolcüye sahip, en iyi PCI-e 4.0 kontrolcülerinden birisidir. SSD, Kingston'un KC3000 modeliyle yarışır durumda. 1.500 TL'ye alabileceğiz rakipsiz bir model denilebilir şu anda. Yurt dışından gelmesi problem yaratmazsa ihtiyacı olanlar değerlendirebilir. Ekstra olarak PS5 soğutucusu ile geliyor, bunu da artı olarak yazalım.

Ürün linki: Amazon.com.tr

1709152160812.png

Kendiliğinden M2 soğutuculu anakartlara bunların heatsinkini takmıyoruz değil mi? Birinden birini seçmek gerekiyor yani. Benim anakartta yok M2 soğutucu da merakımdan sordum. :D

En ucuz PCI-e 4.0, 512 GB olan en ucuz M.2 SSD bu ancak, Sabrent ile boy ölçüşemez diye tahmin ediyorum.
Bu model hakkında detaylı bilgi sahibi değilim ancak boy ölçüşemeyeceği kesin. Zaten vadettiği hızlara bakarsak 3.0 standartlarında daha çok. DRAM'i de yokmuş, HMB var.

Amazon'da sabrent rocket 4 Plus 500 GB modeli, 1.279 TL + 251 TL depozito ücretiyle satılıyor. Evet, ürün yurt dışından geliyor. Phison E18 kontrolcüye sahip, en iyi PCI-e 4.0 kontrolcülerinden birisidir. SSD, Kingston'un KC3000 modeliyle yarışır durumda. 1.500 TL'ye alabileceğiz rakipsiz bir model denilebilir şu anda. Yurt dışından gelmesi problem yaratmazsa ihtiyacı olanlar değerlendirebilir. Ekstra olarak PS5 soğutucusu ile geliyor, bunu da artı olarak yazalım.

Ürün linki: Amazon.com.tr

Eki Görüntüle 2128705

Az biraz daha pahali olsun 1 TB modeli olsaydi alirdim bak. 500 kesmiyor artik. Sirf bir SSD'im yemek kitaplari, gastronomi ansiklopedi gibi seylerden doldu taşti. Sirf bazen bu tarz seyler icin ucuza fason şeyler alsam mi diyorum iki saniyeliğine.

Sirf bazen bu tarz seyler icin ucuza fason şeyler alsam mi diyorum iki saniyeliğine.
Sadece depolama amaçlı alacaksan konuda paylaştığım seviyede bir diske çok da gerek yok, daha ucuz modellere yönelebilirsin de yine de abuk sabuk markalara yönelme. Yarın bir gün sorun yaşarsan muhatap bulamazsın.

Sadece depolama amaçlı alacaksan konuda paylaştığım seviyede bir diske çok da gerek yok, daha ucuz modellere yönelebilirsin de yine de abuk sabuk markalara yönelme. Yarın bir gün sorun yaşarsan muhatap bulamazsın.

Hocam zaten sistem SSD ile doldu tasti, sen biliyorsun az çok. Fakat bu SSD fiyatlari oyle bir artiyor ki insan keske evi SSD ile doldursaydim diye ic geciriyor.

Hocam zaten sistem SSD ile doldu tasti, sen biliyorsun az çok. Fakat bu SSD fiyatlari oyle bir artiyor ki insan keske evi SSD ile doldursaydim diye ic geciriyor.
HDD'ye yönelesi geliyor insanın fakat düşük yazma ve okuma hızları artık bu devirde çekilecek gibi değil. E o zaman SATA SSD'lere yönelelim diyoruz onların fiyatları da NVME'lerle aynı düzeylerde olunca başka seçenek kalmıyor. Ucuz bulunca mutlaka depolayın hocam. Fakat asla kaliteden ödün vermeden. Çünkü önemli bir birim. Minimum orta segment markalara yöneliyorum ben. Veri kaybı çok kötü ve üzücü bir durum çünkü.

Yeni konular

Geri
Yukarı