Sabrınızın bir ölçüsü var mı?

Aslında çok sabırlı olduğum söylenir, gerçekten de bazen benim yerimde kim olsa kafa göz dalmıştı şimdiye diyorum. Ama sanırım bu kadar fazla içime atmaktan dolayı belki de erkeklik üçgüdülerimden dolayı sürekli kavga etmek istiyorum, tahammülsüzlük başladı. "Birisi sataşsa da dövsem" krizine girmeyen erkek var mı bu arada? Sanmıyorum. Ara ara içgüdülerim çok bastırıyor ya da streslerim.
Yemin ederim banada

Size kötü davranan insanlara, sizinle bazen alay ettiğini düşündüğünüz insanlara, size hakaret eden insanlara?
Hepimizin karşılaştığı durumlardır. Bazen hiç kimseye zararımızın olmadığını kabullendiğimiz halde bile "neden böyleler?" deriz. Ben çoğu zaman ortamdan ayrılırım. Aldırış etmem, çünkü karşımdaki hayattan vazgeçmiş bir kendini bulamamış bir insan kavga edip elimi kana bulacağıma evde bulaşık ilacına bunar bulaşık yıkarım daha iyi 😂
Bazen de kavga çıkarmak isteyen insanlar oluyor bana çok gelıyorlar 😂
İçimden diyorum ki Allah'ım ben şimdi bunla kavga etsem ben herkese rezil olacağım, ben herkese karşı küçük düşeceğim. Benim her zaman düşmanıma bir iletim vardır. “hesabın varsa ringde görüşelim”

Açıkçası ben eskiden sakin iyi düşünen temiz kalpli bir insandım arkadaş ortamlarında haklı veya haksız dayak yedim. (bu arada çok fazla dayak yemedim iki elin parmağını geçmez) :)
bu zamanla benim hareketlerime yansımaya başladı bu zamana kadar kavgada karşı tarafın canı acımasın diye vurmaya çekinen ben gözünün üzerinde kaşı var diye kavga etmeye başladım.
Aileme karşı daha kaba olmaya başladım sinirlendiğim zaman karşımdaki kişiye yara vermeden bırakmaz hale geldim.
İnsanların bana karşı yaptıkları görgüsüz tavırları ve görmemiş davranışları yüzünden marka takıntısı oluştu.
Kız arkadaşlarıma karşı kaba olmaya başladım kalp kırıyorum.
Yakında pisikoloğa gitmeyi düşünüyorum umarım sakin olabilirim artık :) yani aslında insanların tavırları davranışları ve geçmişten kalan sıkıntılar insanları değiştiriyor artık istemsizce hep bir otorite kurma çabasına girmişim.

Yeni konular

Geri
Yukarı