Saç dökülmesi için şampuan önerisi

Hocam peki benim saçlarım omuza geliyor günde belki 100 tel gidiyordur bu da normal mi verdiğiniz bilgiye göre sormak istedimde?

Dostum benim saçımda senin gibi uzun saçın kabarınca veya şekil verirken kullandığın bir ürün var mı?
Uzmanlara göre günde 100 saç teline kadar saçların dökülmesi normal kabul ediliyor. Saçlarınızın uzun olması, koparak-kırılarak dökülmeyi arttırır. Uzun saç daha fazla bakım ister. Saçlarınızı geçmiş fotoğraflarınız ile karşılaştırabilirsiniz. Şakak tarafları, tepe taraflarını karşılaştırın. Eğer seyrelme varsa, dökülen saçların yerine saç çıkmıyor anlamına gelmektedir.

Yaşım 19. Saçımı bağladığım zaman dökülüyor ve saçımla oynadığım zaman dökülüyor. Yarın bu şampuanı alacağım iş görür mü bilmiyorum.

Saçınız uzunsa ve uzatmak istiyorsanız sık sık yıkamayın. Bırakın kendi yağıyla beslensin. Dışarı çıkacağınız zaman yıkayın dökülme azalır.

Aynı sorunu yaşıyordum. Pantene güç ve parlaklık 3'ü 1 arada şampuan kullanarak çözdüm saç dökülmesini. Bazen saç bakım kremi de kullanıyorum sonuç muhteşem.

18 yaşındayım benim de saçım pandemi başından beri çok dökülüyor. Herhangi bir seyreklik yok şuan için. Nerdeyse tüm şampuanları denedim, market şampuanlarının hiçbir katkısı yok. İsterseniz eczaneden güzel bir marka alabilirsiniz ama saçınız uzunsa dökülmesi çok normal. Fazla kafaya takınca daha çok dökülüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı