Saç dökülmesi için şampuan önerisi

Lucky7

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Türkiye
Arkadaşlar son 2 yıldır hem saçım dökülüyor hem de kepek aşırı arttı. O yüzden düzgün şampuanlara geçmek istiyorum. Kepek için konazol aldım. Haftada 5dk dedi eczacı. Normalde ketarol alacaktım, yanlış vermiş. Herhalde sorun olmaz. Farkı bilen varsa yazabilir. Ben de konazol kullanmadığım zaman o hafta başka şampuan olarak ne kullanabilirim diye bakıyorum. Çok kararsız kaldım. Bioxcin, Bioblas, Ogx, Zigavus Forte ve Evocopil gibi markalar gördüm. Araştırdığımda hem çok pahalı olmayan çünkü 100 ML 200TL şampuanlar var. Hem de en azından yavaşlatan şampuan önerir misiniz? Dalgalı saç tipine sahibim. Başka önerilere de açığım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunu kullanıyorum. Bidonla şampuan mı alınır demeyin bedava, saç dökülmesini yavaşlatıyor ve deli gibi kepek problemimi çözdü. Elbet cilt ve saç tipleri farklı ve farklı sonuçlar verebilir ama 1 litre şişesini alıp 1 ay deneyin sonuç olumlu olursa 5 litre alın 1 litrelik şişeye doldurup kullanın. Ayrıca Biotin kullanabilirsiniz saç dökülmesini engellemenin haricinde saçı geri açıyor.

Açıkçası bu işin şampuan ile çözülebileceğini düşünmüyorum. Durum genetikse önüne geçmek çok zor. Yaş durumu da etkenlerden birisi. Bence en mantıklısı böyle bi durumda doktora gitmek. En azından değerlerinize bakarlar. Belki bi anormallik varsa takviye alırsınız vs.
Ekstra olarak şunu belirteyim.Son zamanlarda Clear Men saç dökülmesi için şampuan + serumunu çok görüyorum. Kendim aldım ancak aldığım ürünün sahte olduğunu düşünüyorum. İnternetten alırken bu tarz ürünlere dikkat edin. Normal marketlerde vs bile çok fazla sahte ürün var şampuan için.
Ve dökülmeyi nasıl farkettiniz. Yani 2 yıl uzun bi süre bu süreçte nasıl bi saç eksikliğiniz olduğunu da belirtirseniz daha iyi olur.

Açıkçası bu işin şampuan ile çözülebileceğini düşünmüyorum. Durum genetikse önüne geçmek çok zor. Yaş durumu da etkenlerden birisi. Bence en mantıklısı böyle bir durumda doktora gitmek. En azından değerlerinize bakarlar. Belki bir anormallik varsa takviye alırsınız vs.
ekstra olarak şunu belirteyim. Son zamanlarda Clear Men saç dökülmesi için şampuan + serumunu çok görüyorum. Kendim aldım ancak aldığım ürünün sahte olduğunu düşünüyorum. İnternetten alırken bu tarz ürünlere dikkat edin. Normal marketlerde vs bile çok fazla sahte ürün var şampuan için.
Ve dökülmeyi nasıl fark ettiniz. Yani 2 yıl uzun bir süre bu süreçte nasıl bir saç eksikliğiniz olduğunu da belirtirseniz daha iyi olur.

Ailemde anne tarafınde dedem kel ve annemin saçı dökülüyordu. Ama bende cidden çok gür saç vardı aşırı fazla saç vardı babamdada gür olmasa da saç var. Yaş 18. söyle söyleyeyim eskiden saçık kısayken bile arasını açıp derisine bakmaya çalıştığımda zor görürken şimdi daç aramı rahatça açıp bakıyorum banyya girdiğimde ortalama en az 50 tel döküyorum şampuanlarken saçım ıslakken saçıma elimi atınca 1 tane en az saç elimde kalıyor eskiden 2-3 kalırdı azalınca oda azaldı. Tamamen üst taraftan kel olmak istemiyorum. Babam gibi en azından aşırı gür olmasa da saçtan girek kafamın içi görünmesin. Saçıma örnek ne verebilirim diye düşünüyorumda ikili olarak eskiden mesut can tomay gibi iken Ali biçim gibi oldu bunun daha da ilerleyip kelliğe gitmesini istemiyorum.

Bunu kullanıyorum. bidonla şampuan mı alınır demeyin bedava, saç dökülmesini yavaşlatıyor ve deli gibi kepek problemimi çözdü. Elbet cilt ve saç tipleri farklı ve farklı sonuçlar verebilir ama 1 litre şişesini alıp 1 ay deneyin sonuç olumlu olursa 5 litre alın 1 litrelik şişeye doldurup kullanın. Ayrıca biotin kullanabilirsiniz saç dökülmesini engellemenin haricinde saçı geri açıyor.

Hocam düşüneceğim teşekkürler.

Açıkçası bu işin şampuan ile çözülebileceğini düşünmüyorum. Durum genetikse önüne geçmek çok zor. Yaş durumu da etkenlerden birisi. Bence en mantıklısı böyle bir durumda doktora gitmek. En azından değerlerinize bakarlar. Belki bir anormallik varsa takviye alırsınız vs.
ekstra olarak şunu belirteyim. Son zamanlarda Clear Men saç dökülmesi için şampuan + serumunu çok görüyorum. Kendim aldım ancak aldığım ürünün sahte olduğunu düşünüyorum. İnternetten alırken bu tarz ürünlere dikkat edin. Normal marketlerde vs bile çok fazla sahte ürün var şampuan için.
Ve dökülmeyi nasıl fark ettiniz. Yani 2 yıl uzun bir süre bu süreçte nasıl bir saç eksikliğiniz olduğunu da belirtirseniz daha iyi olur.

Hocam size bir de su etki eder mi onu sormak istiyorum. Normalde yaşadığım şehirin suyu çok sert kireçli burada saçım mat ve kepekli oluyor. Bir de başka şehir var daha yumuşak suyu orada banyo edince kepek filan azalıyor ve saçım güzelleşiyordu. Suyun etkisi var biliyorum o yüzden sizce ne yapabilirim duş başlığı alınır mı? Arıtıcı olanlardan.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı