Saç dökülmesi için şampuan tavsiyesi

Tgyokty

Kilopat
Makaleler
6
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, yaşım 29.
Şakaklarımda açılmalar mevcut, yaş yavaş yavaş ilerlese de moral bozabiliyor bazen :D
Fikir olması açısından saçlarımı taramadan önce ve sonra birkaç fotoğraf atmak istedim.
Saç dökülmesine gerçekten iyi gelen ve deneyimlediğiniz yöntemler varsa paylaşır mısınız?
Bu aralar bioxcin kullanıyorum. Psikolojik midir bilmem ama sanki dökülme biraz yavaşladı gibi.
Yorumlarınızı merak ediyorum, şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• a1.jpg
    a1.jpg
    208,4 KB · Görüntüleme: 36
  • a2.jpg
    a2.jpg
    227,4 KB · Görüntüleme: 31
  • a3.jpg
    a3.jpg
    261,5 KB · Görüntüleme: 26
  • a4.jpg
    a4.jpg
    194,9 KB · Görüntüleme: 23
  • a5.jpg
    a5.jpg
    218,4 KB · Görüntüleme: 32
saç dökülmesinde psikolojiden tutun vitamin eksikliklerine kadar bir çok etken bulunmaktadır doktorunuza tahlil yaptırmanız eksik vitaminleri araştırmanız sağlıklı olur. size belli bir şampuan tavsiye edemem lakin zeyinyağı, argan yağı ,avokado yağı gibi doğal bitkisel yağların yararı dokunabilmektedir.

Geçmiş olsun hocam. Ben de 23 yaşındayım. Şakaklarımda ve saç tepemde hafiften açılamalar başladı. Biberiye yağı kullanıyorum son 2-3 ayda saçlarımı eskisine nazaran epey gürleştirdi. Onun dışında cildiye doktorunun tavsiyesi üzerine şampuan olarak Dalin kullanıyorum. Bioxcin, Bioblas gibi saç dökülmeleri için önerdikleri şampuanları çok denedim ama bana bir faydası olmadı.

Son düzenleme:
Hocam ben bu saç dökülmesini çok araştırdım, genel olarak hakimim. kullandığın bioxcin şampuan içeriğinde bu dökülmeyi engelleyebilecek hiç bir şey içermiyor, böyle ürünler veya üzerinde saç dökülme karşıtı yazan ürünlerin hiç biri işe yaramaz ,sadece para tuzağıdır. Belki saçı daha canlı, hacimli gösterebilir, ama saç çıkarmaz, dökülmeyi durdurmaz.

Bence acilen eczaneden minoxidil %5 alıp başlayın uygulamaya, yoksa gidici gibi daha da devam ederse yan etkilerinide göze alarak propecia(finasteride) başlayabilirsiniz ikisinide düzenli kullanırsanız dökülmeye devam etme olasılığı çok düşük. Saçın geri çıkması herkeste farklılık gösterebiliyor.

Arkadaşlar teşekkür ederim. Bir cildiye uzmanına görünmekte fayda var. Çok sağolun :)

Yeni konular

Geri
Yukarı