Saç dökülmesi nasıl durdurulabilir?

SenpaiKangal

Picopat
Selam dostlar. Yaşım 18.

Yaklaşık 1-2 senedir saçlarım dökülüyor garip bir şekilde. Birkaç defa cildiye olsun gittim. Vitaminlerim düşüktü özellikle B12, yaklaşık 3 aydır B12 vitamini kullanıyorum ama saçlarımda dökülme durmadı. Konazol şampuan bile kullandım düşünün yani. Saçlarım çok seyreldi. Ailemde kel yok. Babam da yaşından dolayı kel. Bu durum nasıl durdulabilir?

Güncel saç durumum;
20240308_222655.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Dalin kullan. Kafayı kazıt.

Selam dostlar, yaşım 18 yaklaşık 1-2 senedir saçlarım dökülüyor garip bir şekilde. Birkaç defa cildiye olsun gittim vitaminlerim düşüktü özellikle B12 yaklaşık 3 aydır B12 vitamini kullanıyorum ama saçlarımda dökülme durmadı konazol şampuan bile kullandım düşünün yani saçlarım çok seyreldi ailemde kel yok babamda yaşından dolayı kel bu durum nasıl durdulabilir?
Güncel saç durumum;

E vitamini takviyesi gerel bildiğim kadarıyla ama dermatologa görünsen hiç fena olmaz derim ben.

Ön sağ sol sakakların üstü genelde bir anda dökülmeye başlar ve açılır belli bir yerden sonra durur ama tepe filan açılıyorsa vitamin destek ve genetik şans.

Baban kaç yaşında ve kel , 50-60 civarında ve kel ise zaten genetiktir senin olayın , belli ürünler kullanıp yavaşlatabilirsin ve güçlendirebilirsin saç yapını.

Benim saçlarım henüz dökülmemişken, pandemi döneminde saçlarımı sıfıra vurduğumda daha sonra seyrek kaldı. Önermiyorum bu yüzden. Saç dökülmesini durdurmak/yavaşlatmak istenirken üzücü bir sonuçla karşılaşılabilir.

Benim saçlarım henüz dökülmemişken, pandemi döneminde saçlarımı sıfıra vurduğumda daha sonra seyrek kaldı. Önermiyorum bu yüzden. Saç dökülmesini durdurmak/yavaşlatmak istenirken üzücü bir sonuçla karşılaşılabilir.

Çevremde herkes kazıtırsan düzgün çıkar diyor. Eğer onların dedikleri doğruysa sende şu durum olmuş olmuş olabilir, zaten artık seyrekleşecekmiş döküle döküle, bir ay sonra böyle bir durum olacaksa sen kazıtınca hemen olmuş gibi gelmiştir falan. Ama madem öyle kazıtmasın. Hatta doktora gitsin.

Çevremde herkes kazıtırsan düzgün çıkar diyor. Eğer onların dedikleri doğruysa sende şu durum olmuş olmuş olabilir, zaten artık seyrekleşecekmiş döküle döküle, bir ay sonra böyle bir durum olacaksa sen kazıtınca hemen olmuş gibi gelmiştir falan. Ama madem öyle kazıtmasın. Hatta doktora gitsin.
Her zaman kazıtınca böyle olur diye bir şey yok elbette ancak bu olasılığı bildiğim ve yaşadığım için önermedim :)

Geri
Yukarı