Saç dökülmesi normal mi?

Normal 4-5 az bile bana göre bende baya bildiğin 10-15 tel yumağı geliyordu ama saçım hiç gözle görülecek kadar dökülmedi 4 yıl boyunca.

Normal, saçlar gerildiği için öyle oluyor bağlarken çok sıkı bağlamamanı öneririm.
Ayrıca saçı ıslatıp bağlarsan da kopmalar ve dökülmeler mutlaka olur.
Hocam peki saçların daha güçlü ve dökülmemesi için önerebileceğiniz doğal ürünler varmı keratinli şampuanlar filan var ama sonuçta kimyasal dökülmeyen saçı da dökmek istemiyorum ne önerirsiniz doğal olarak?

Günde 150 tele kadar saç dökülmesi normal sayılır. Uzun saçlar için 200 normaldir.
Hocam bu dökülenler kendini nasıl tamamlıyor peki belli bir bölgede seyrelme gibi sorun olur mu?

Hocam peki saçların daha güçlü ve dökülmemesi için önerebileceğiniz doğal ürünler var mı keratinli şampuanlar filan var ama sonuçta kimyasal dökülmeyen saçı da dökmek istemiyorum ne önerirsiniz doğal olarak?

Hocam bu dökülenler kendini nasıl tamamlıyor peki belli bir bölgede seyrelme gibi sorun olur mu?

Yerine yenileri normal şartlarda çıkar ama seyrelme gibi bir durum olabilir mi dersen evet böyle bir riskte var.
Ben saçın arka kısmı seyreliyor diye riske girmeyip geçen yıl direkt kısalttırmıştım durmadan bağlıyordum ileride sorun yaşamamak adına saçları bağlanmayacak kadar kısalttım her zaman bağlamak doğru değil eğer kestirmiyorsan da çok sıkı bağlama açık bırak saçları.
Badem ve Hint yağı kullanabilirsiniz saç köküne açılan yerlere sürebilirsiniz.
Gene Argan yağı iyidir harici yağ olarak almak istemiyorsanız urban care argan yağlı şampuanlarından alabilirsiniz.
Zeytin yağı gene saç için iyidir.

Yerine yenileri normal şartlarda çıkar ama seyrelme gibi bir durum olabilir mi dersen evet böyle bir riskte var.
Ben saçın arka kısmı seyreliyor diye riske girmeyip geçen yıl direkt kısalttırmıştım durmadan bağlıyordum ileride sorun yaşamamak adına saçları bağlanmayacak kadar kısalttım her zaman bağlamak doğru değil eğer kestirmiyorsan da çok sıkı bağlama açık bırak saçları.
Badem ve Hint yağı kullanabilirsiniz saç köküne açılan yerlere sürebilirsiniz.
Gene Argan yağı iyidir harici yağ olarak almak istemiyorsanız urban care argan yağlı şampuanlarından alabilirsiniz.
Zeytin yağı gene saç için iyidir.
Teşekkürler hocam dediğiniz sampuan bu değil mi sipariş edeceğim de bir de haftada kaç kez kullanmalıyım?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2024-01-07-20-36-24-576_trendyol.com.jpg
    Screenshot_2024-01-07-20-36-24-576_trendyol.com.jpg
    63,6 KB · Görüntüleme: 19
Teşekkürler hocam dediğiniz sampuan bu değil mi sipariş edeceğim de bir de haftada kaç kez kullanmalıyım?

Evet şampuan bu fazla sürmenizi önermem ayrıca ben orijinal olduğundan emin olmak için Gratis watsons Migros vb gibi yerlerden alıyorum bilginiz olsun.
Her duşta 3,4 nohut tanesi kadar saça döküp yıkayın ilkinde tam köpürmez o yüzden 2 kere uygulayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı