Saç dökülmesi ve öz güven kaybı

esco

Kilopat
Arkadaşlar şu an bu yazıyı tüm samimiyetimle yazıyorum, samimi cevaplarınızı bekliyorum. 99 doğumluyum 2-3 yıldır saçım dökülüyor genetik maalesef dayım sağ olsun :) anne tarafı erkek kuzenlerin 3'ünden 2'si kel kaldı bile 1 kuzenim de hala güzel saç ondan sonra saçlı sayılabilen benim ama bende uzattığım için böyle kısa kessem çok belli olacak, şimdi bir rüzgar çıktı mı yerin dibine girmek istiyorum her şey belli oluyor. Benim tüm korkum tamamen karşı cins ile alakalı, saçlıyken eskiden çok yakışıklıydım etrafım da kızlar eksik olmazdı dökülmeye başladığından beri depresyona girdim kilo aldım, kilo versem belki yine güzel günlere dönerim ama saçım hala aynı kalacak kafayı yiyeceğim, yüz tipim oval kafa tipim falan 3 numara saç yakışır gibime geliyor ama cesaret edemiyorum bir de kilo varken denemek hiç istemiyorum, zaten uzun zamandır öz güven problemleri çekiyordum bu da tuzu biberi oldu. Babam da öyle bugün geyiğine takıldı, dayın gibi çürük olcan falan dedi o an gülümsedim güldüm falan sonuçta baba ne diyeceksin ama o muhabbet geldi geçti bu söz hala kafam da kaldı. Saçı dökülmüş olup yüzü güzel olan insan yok mu benim yüzüm güzeldir böyle kız yüzü gibi ama insan tırsıyor işte, olay tamamen karşı cinsle alakalı hani kısa saç yapsam ben kendime yakıştırsam bile karşı tarafa nasıl görünürüm? Zayıflarım kas yaparım fit olurum ama saç olmadığı sürece bir şey ifade eder mi?
Şu kardeşinize lütfen samimi cevaplar verin arkadaşlar, ben iyi hissedeyim diye yalandan konuşmayalım.

Clear kullanmayı dene. Benimde dökülüyordu Clear kullanınca geçmişti. Saçı olmayıp yakışıklı olan çok kişi var. En kötü saç ektirirsin.

Takma kafanı mavi serum veya en kötü ihtimal saç ektirirsin.
Bunun tek çaresi saç ekimi, diğer şeylerin bi faydası yok minoxil dışında o da zahmetli ve herkes de tutmuyor.
Clear kullanmayı dene. Benimde dökülüyordu Clear kullanınca geçmişti. Saçı olmayıp yakışıklı olan çok kişi var. En kötü saç ektirirsin.
Türkiye de değil batı da avrupa da ve abd de yaşasam böyle şeyleri asla dert etmem çünki orda böyle şeyler önemsiz tarz vs daha çekici geliyor ama burda işler böyle yürümüyor, Türkiye de hiç saçı olmayan manken veyahut ünlü bi oyuncu var mı oralarda bile yok. Bilmiyorum resmen hayatım çöktü.

Dostum, tipin güzelse kilo ver. Virüs geçince fitness a yazıl. Özgüven artsın. Seven kız tipini öyle de beğenir zaten. Dert etme, sen çökme yeter. Kel bir sürü kız etrafında koşan insanlar var. Hem kel olacaksın diye bir kaide yok. 3 Numara dene belki yakışır. Johnny sins bak saç yok ama maşallah adam ne iyi oyuncu.

Dostum, tipin güzelse kilo ver. Virüs geçince fitness a yazıl. Özgüven artsın. Seven kız tipini öyle de beğenir zaten. Dert etme, sen çökme yeter. Kel bir sürü kız etrafında koşan insanlar var. Hem kel olacaksın diye bir kaide yok. 3 Numara dene belki yakışır. Johnny sins bak saç yok ama maşallah adam ne iyi oyuncu.
Diyete başladım, ev de halter seti var şimdiden başlıyorum, olaylar geçince de salona yazılcam. Bakalım bilmiyorum kafam karışık gerçekten.
Tüm samimiyetimle söylüyorum saç dökülmesi çok olasıdır sebepleri vardır
  • Kişinin stres yapması sonucunda meydana gelen etkenler,
  • Bazı ilaçların yan etkileri sonucu ortaya çıkan saç dökülmeleri (özellikle kanser tedavileri sırasında kullanılan ilaçlar ve kemoterapi sonucunda oluşur),
  • Saç derisinde oluşan mantarlar ve bazı mikrobik hastalıklar,
  • Travmaya bağlı saç dökülmeleri (yani kişinin saçına uyguladığı şiddet sonucu oluşan dökülmeler),
  • Genetiğe bağlı olarak görülen kıl köklerindeki azalma.
  • Erkeklerdeki saç dökülmesinin genel sebepleri şunlardır:
  • DHT hormonu,
  • Kansızlık,
  • Demir eksikliği.
  • FBM
    Anasayfa
    Blog Saç Dökülmesine Yönelik Tedavi Yöntemleri ve Sebepleri
    HIZLI RANDEVU
    Saç Dökülmesi Nedenleri ve Tedavisi

Gözden Geçirildi
    Gözden Geçirildi
    18.05.2018
    25.02.2020

Sağlıklı saçlara sahip kişilerde bile günde 50 ila 100 arasında saç teli dökülmesi görülmektedir. Saç dökülmesi genellikle erkek bireylerde görülür; fakat kadınlarda da yüksek oranda görülmektedir.
    Çoğu insana göre saç dökülmesi ya da saçların incelmesi ve güçsüzleşmesi büyük sorundur. Saçlar insanların fiziksel görünümlerinde büyük rol oynadığından dolayı, kişinin güzelliğini, etkileyiciliğini azalttığını düşündüren ve buna bağlı olarak psikolojik sorun yaratan, kişinin özgüvenini azaltan ya da kişiye özgüvenini azalttığını düşündüren önemli bir sorundur.

• Saç dökülmesi sorunu erkeklerde “kellik” adı ile bilinmektedir. Saçlar belirli aralıklarla dökülür ve bu durum “bölgesel kellik” ya da “tamamen kellik” olarak sonuçlanır. Kadınlarda ise saç çizgisi geriye çekilmemektedir; ama saç telleri incelerek güçsüzleşmektedir. Saç dökülmesinin ne kadar süreceği, saç dökülmesinin nedenine bağlıdır. Saç dökülmeleri, erkeklerde ve bayanlarda farklı farklı şekillerde meydana çıkabilmektedir. Bu farklılığa sebep olan en önemli etken ise hormonal etkenlerdir.
    saç dökülmesi

Saç Dökülmesi Nedenleri
    1. Kişinin stres yapması sonucunda meydana gelen etkenler,
    2. Bazı ilaçların yan etkileri sonucu ortaya çıkan saç dökülmeleri (özellikle kanser tedavileri sırasında kullanılan ilaçlar ve kemoterapi sonucunda oluşur),
    3. Saç derisinde oluşan mantarlar ve bazı mikrobik hastalıklar,
    4. Travmaya bağlı saç dökülmeleri (yani kişinin saçına uyguladığı şiddet sonucu oluşan dökülmeler),
    5. Genetiğe bağlı olarak görülen kıl köklerindeki azalma.
  • Saç dökülmesi bazen de hastalıkların habercisidir;
    • Saçkıran hastalığı,
    • Sarkoidoz,
    • Lupus eritomotozus,
    • Sifiliz,
    • Tiroid hastalığı (hipotiroidi veya hipertiroidi),
    • Seks hormon bozukluğu,
    • Cilt kanseri,
    • Beslenme rahatsızlıkları (beslenme bozukluları görülen kişiler genellikle zayıflama diyeti uygulayan bayanlarda ve adet kanamaları şiddetli geçenlerde rastlanmaktadır)
  • gibi hastalıkların belirtisi olarak kabul edilebilir.
    Kadınlarda Saç Dökülmesi
    Kadınlarda saç dökülmesinin sebepleri genellikle;
    • Hamilelik,
    • Menopoz,
    • Psikolojik strese bağlı etkenler,
    • Hormonal değişimlerle birlikte gelen saç yapısındaki değişimler genel sebeplerdir.
  • Kadınlarda oluşan saç kaybı özellikle menopozdan sonrası oluşan hormonal değişimler sonucunda saçlarda yapısal anlamda değişimler meydana gelmektedir. Saçlarda güçsüzlük, cansızlık ve de en önemlisi dökülme gibi problemler görülebilmektedir. Kadınlar bu problemlerden kurtulabilmek için geçici çözümler üretmekten yanadırlar mesela postiş ya da peruk gibi uygulamalar ile çareler ararlar. Kadınlarda görülen saç dökülmeleri, saç mezoterapi ve PRP (plateletten zengin plazma) yöntemleri de etkili olan tedavi şekillerindendir. Kadınlar fiziksel görünü
    kadınlarda saç dökülmesi
    mlerine erkeklere oranla daha fazla dikkat etmektedirler.
    Erkeklerde Saç Dökülmesi
    Erkeklerde saç dökülmesinin sebepleri genellikle;
    • DHT hormonu,
    • Kansızlık,
    • Demir eksikliği.
  • DHT hormonuna bağlı olarak kişilere kalıtsal (genetik) olarak geçmektedir. 15 ila 20 yaşları arasında ortaya çıkan nedenlerden dolayı aktif hale gelen DHT hormonu saç diplerine zarar veren bir mikroptur. Saç köklerine zarar veren bu mikropla savaşılmaması halinde saçlarda 2-3 yıl bir süre sonrasında kelleşme başlayacaktır. Doktor kontrolünde alınacak demir takviyeleri ve kan değerlerini yükseltecek ilaçlar ve takviyelerle saç dökülmesi giderilebilir.
    FBM
    Anasayfa
    HIZLI RANDEVU

Gözden Geçirildi
    Gözden Geçirildi
    18.05.2018
    25.02.2020

Sağlıklı saçlara sahip kişilerde bile günde 50 ila 100 arasında saç teli dökülmesi görülmektedir. Saç dökülmesi genellikle erkek bireylerde görülür; fakat kadınlarda da yüksek oranda görülmektedir.
    Çoğu insana göre saç dökülmesi ya da saçların incelmesi ve güçsüzleşmesi büyük sorundur. Saçlar insanların fiziksel görünümlerinde büyük rol oynadığından dolayı, kişinin güzelliğini, etkileyiciliğini azalttığını düşündüren ve buna bağlı olarak psikolojik sorun yaratan, kişinin özgüvenini azaltan ya da kişiye özgüvenini azalttığını düşündüren önemli bir sorundur.

• Saç dökülmesi sorunu erkeklerde “kellik” adı ile bilinmektedir. Saçlar belirli aralıklarla dökülür ve bu durum “bölgesel kellik” ya da “tamamen kellik” olarak sonuçlanır. Kadınlarda ise saç çizgisi geriye çekilmemektedir; ama saç telleri incelerek güçsüzleşmektedir. Saç dökülmesinin ne kadar süreceği, saç dökülmesinin nedenine bağlıdır. Saç dökülmeleri, erkeklerde ve bayanlarda farklı farklı şekillerde meydana çıkabilmektedir. Bu farklılığa sebep olan en önemli etken ise hormonal etkenlerdir.
    saç dökülmesi

Saç Dökülmesi Nedenleri
    2. Bazı ilaçların yan etkileri sonucu ortaya çıkan saç dökülmeleri (özellikle kanser tedavileri sırasında kullanılan ilaçlar ve kemoterapi sonucunda oluşur),
    4. Travmaya bağlı saç dökülmeleri (yani kişinin saçına uyguladığı şiddet sonucu oluşan dökülmeler),
    • Saçkıran hastalığı,
    • Sarkoidoz,
    • Lupus eritomotozus,
    • Sifiliz,
    • Seks hormon bozukluğu,
    • Cilt kanseri,
    • Beslenme rahatsızlıkları (beslenme bozukluları görülen kişiler genellikle zayıflama diyeti uygulayan bayanlarda ve adet kanamaları şiddetli geçenlerde rastlanmaktadır)
    Kadınlarda Saç Dökülmesi
    • Hamilelik,
    • Menopoz,
    • Hormonal değişimlerle birlikte gelen saç yapısındaki değişimler genel sebeplerdir.
  • Kadınlarda oluşan saç kaybı özellikle menopozdan sonrası oluşan hormonal değişimler sonucunda saçlarda yapısal anlamda değişimler meydana gelmektedir. Saçlarda güçsüzlük, cansızlık ve de en önemlisi dökülme gibi problemler görülebilmektedir. Kadınlar bu problemlerden kurtulabilmek için geçici çözümler üretmekten yanadırlar mesela postiş ya da peruk gibi uygulamalar ile çareler ararlar. Kadınlarda görülen saç dökülmeleri, saç mezoterapi ve PRP (plateletten zengin plazma) yöntemleri de etkili olan tedavi şekillerindendir. Kadınlar fiziksel görünü
    kadınlarda saç dökülmesi
    Erkeklerde Saç Dökülmesi
    • DHT hormonu,
    • Kansızlık,
    • Demir eksikliği.
  • DHT hormonuna bağlı olarak kişilere kalıtsal (genetik) olarak geçmektedir. 15 ila 20 yaşları arasında ortaya çıkan nedenlerden dolayı aktif hale gelen DHT hormonu saç diplerine zarar veren bir mikroptur. Saç köklerine zarar veren bu mikropla savaşılmaması halinde saçlarda 2-3 yıl bir süre sonrasında kelleşme başlayacaktır. Doktor kontrolünde alınacak demir takviyeleri ve kan değerlerini yükseltecek ilaçlar ve takviyelerle saç dökülmesi giderilebilir.
    Erkek tipi saç dökülmesi çeşidi hemen hemen herkesin bildiği gibi tepe ve alın bölgesinde başlayan ve buralardaki bulunan kıl köklerinin erkeklik hormonuna (testesteron) aşırı derece de duyarlı olmasına bağlıdır. Buna karşılık olarakta ense ve iki kulak arasındaki kalan bölgede hormonal anlamdaki değişimlere dirençli olmalarından dolayı bu kısımlarda çok fazla saç kaybı meydana gelmemektedir.
    Saç ekimi ne de nakli işlemlerin de iki kulağın arasında kalan kısımlar ve de enseden alınan saçlardan kullanılan saçlar ile ekim sağlandığında, ekim sonrasında saç kaybı yaşanmaz. Sebebi ise bu saç kökleri hormonal değişimlerden dolayı etkilenmez bir hale gelebilir.
    Saç Dökülmesinin Tedavisi
    Öncelikle, tedaviye başlanmadan önce saç dökülmesine neden olan sorun ya da hastalık tespit edilmelidir. Sorunun bulunmasından sonra o soruna karşı en ideal çözüm üretilmelidir.
    Saç dökülmesinde kullanılacak en etkili çözümlerden birisi biotin takviyesidir. Özellikle 15-20 yaşlarına gelen gençlerde saçlarda matlaşma, incelme, parlaklığını kaybetme, şekil almama gibi sorunlar meydana gelebilmektedir. Bu durumda ilk olarak H ve B7 vitaminlerinin kullanımına önem verilmelidir. Hasta bunu yenilebilir gıdalardan alabileceği gibi doktor kontrolünde çeşitli ilaçlar ile de takviye edebilir. Biotin insanlarda saç ve tırnak sağlığı için çok önemli bir maddedir. Biotin tedavisinin etki etmediği halde hemen DHT hormonu baskılayıcı takviyesi yapılmaya başlanmalıdır.
    FBM
    Anasayfa
    HIZLI RANDEVU

Gözden Geçirildi
    Gözden Geçirildi
    18.05.2018
    25.02.2020

saç dökülmesi

Saç Dökülmesi Nedenleri
    • Saçkıran hastalığı,
    • Sarkoidoz,
    • Lupus eritomotozus,
    • Sifiliz,
    • Seks hormon bozukluğu,
    • Cilt kanseri,
    Kadınlarda Saç Dökülmesi
    • Hamilelik,
    • Menopoz,
    kadınlarda saç dökülmesi
    Erkeklerde Saç Dökülmesi
    • DHT hormonu,
    • Kansızlık,
    • Demir eksikliği.
    Erkek tipi saç dökülmesi çeşidi hemen hemen herkesin bildiği gibi tepe ve alın bölgesinde başlayan ve buralardaki bulunan kıl köklerinin erkeklik hormonuna (testesteron) aşırı derece de duyarlı olmasına bağlıdır. Buna karşılık olarakta ense ve iki kulak arasındaki kalan bölgede hormonal anlamdaki değişimlere dirençli olmalarından dolayı bu kısımlarda çok fazla saç kaybı meydana gelmemektedir.
    Saç ekimi ne de nakli işlemlerin de iki kulağın arasında kalan kısımlar ve de enseden alınan saçlardan kullanılan saçlar ile ekim sağlandığında, ekim sonrasında saç kaybı yaşanmaz. Sebebi ise bu saç kökleri hormonal değişimlerden dolayı etkilenmez bir hale gelebilir.
    Saç Dökülmesinin Tedavisi
    Öncelikle, tedaviye başlanmadan önce saç dökülmesine neden olan sorun ya da hastalık tespit edilmelidir. Sorunun bulunmasından sonra o soruna karşı en ideal çözüm üretilmelidir.
    Saç dökülmesinde kullanılacak en etkili çözümlerden birisi biotin takviyesidir. Özellikle 15-20 yaşlarına gelen gençlerde saçlarda matlaşma, incelme, parlaklığını kaybetme, şekil almama gibi sorunlar meydana gelebilmektedir. Bu durumda ilk olarak H ve B7 vitaminlerinin kullanımına önem verilmelidir. Hasta bunu yenilebilir gıdalardan alabileceği gibi doktor kontrolünde çeşitli ilaçlar ile de takviye edebilir. Biotin insanlarda saç ve tırnak sağlığı için çok önemli bir maddedir. Biotin tedavisinin etki etmediği halde hemen DHT hormonu baskılayıcı takviyesi yapılmaya başlanmalıdır.
    Saç Kazıtmak Dökülmeyi Engeller Mi?
    Bazı kişiler saç kazıtmanın, saç dökülmesine faydalı olduğu ve saçları görüleştirdiğini savunmaktadır. Aksine saç kazıtmanın saç dökülmesine faydası yoktur. Sadece deri üzerindeki mantarların tedavisinde işe yarayabilir. Onun dışında saç dökülmesi, saçın kökünün zayıflığından oluşan bir hastalık olduğundan dolayı saç kazıtmak saç köklerini güçlendirmez. Bu bir tedavi yöntemi değildir. Tüm tedavilerin uygulanması sonucunda saç dökülmesinin önüne geçilebilir.
Endokrinoloji bölümüne giderek test yaptırdım, vitemin değerlerim, hormon değerlerim, tiroid guatr değerlerim herşeyime bakıldı, bi anormallik görünmedi. Özel bi hastaneye gitmiştim hatta sağlam bakılsın diye. 3 Kere cildiyeye gittim, biri minoxil verdi genetik dedi, diğeri de aynı şekilde sonuncusu da açıkladı tek tek yanlar seyrelmeye başlamış dayın da varsa kellik yavaş yavaş dökülecek stresle sende hızlanmış istersen mezoterapi yoluya yavaşlatabiliriz, şu kadar maliyeti olur şu kadar sonuç verir diye. Yani her yolu denedim bunnu tek kesin çözüm yolunun saç ekimi olduğunu düşünüyorum.

Evet tamda benım mesleğimden bir soru açıklamasını hemen yapayım. Saç dökülmesi genetik faktörlerde rol oynar fakat asıl olan vucudun nasıl beslediği ile ilgilidir. Bunda kullanılan ilaçlarda fark ettirir ve dökmeye sonuç verebilir. Önde guatırlarına nasıl çalışıyor önce ona baktırcaksın. Sonra kan testi yapıtırıp diğer değerlere baktırmalısın B12 vitamini D vitamin eksikliği saç döker bunları dışardan takviye alarak kullanabilrsin altını ciziyorum bunlar doktorunun recete etmiş oldugu vitaminler olmalıdır. Ayrıca kullandıgın şampuanda temizleme maddesi olarak tuz kullanırlar bunlarda gözenekleri tıkar ve dipler rahat nefes alamaz. Şaçın ana kalbi kortex dediğimiz yapı taşı bu şampuanlarla tıkalı kalır. Bitkisel şampuanları önermem çünkü saçı daha çok kurutur. Mavi serum olayı tamamen hikayeden ibarettir. Kendi kanından saç köklerine PRP yaptırabilirsin. Sana tavsiyem 2 ürün var yaşın genc etki oranı %80 gibi bir rakamlardan oluşur. Loreal serioxil diye bir serumu var 3 şişe kullanman gerekli ayrıca onun şampuanını kullanmanı tavsiye ederim saç diplerindeki rahatlamayı okadar çok hissedeceginden eminim fotografda paylaşacağım bu ürünleri tavsiye ederim kullan ve gör. Şampuanın 250 ML olanı var bir de büyük olanı büyük her zaman daha karlıdır. yanlız doğak saçlarda step 1 diye gecer ve acık mavi yazısı vardır. Kırmızı olanı alma boyalı saç içindir. Serumun şişesi mavidir ama içi beyazdır.bu ürünleri güvelilir siteden teymin et. Benim salonumun bütün ürünleri loreal dir. 23 yıldır bu markayla çalışırım saygılarımla

Dosya Ekleri

• Screenshot_20200419_161948.jpg
    Screenshot_20200419_161948.jpg
    62,6 KB · Görüntüleme: 41
  • Screenshot_20200419_162005.jpg
    Screenshot_20200419_162005.jpg
    64,5 KB · Görüntüleme: 41
  • Screenshot_20200419_161935.jpg
    Screenshot_20200419_161935.jpg
    132,2 KB · Görüntüleme: 42
Mavi serum diye bir şey vardı sanırım kendi berberim kullanıp fayda gördüğünü söylüyordu. 3 yaş küçüğüm senden ama bence bu kadar da önemli değil. Evet saç dökülmesi sinir bozucu ama depresyona girip kilo alacak, kendini yıpratacak kadar önemli değil bence. Spor yaptığında, güzel bir vücuda sahip olduğunda saçlarını kısacık bile yapsan kızların ilgisini çekersin. Canını sıkmaya değmez. Seni saçın için seven kız hiç sevmesin. Benzer bir sorunu ben de boyumla yaşıyorum. Beğenmeyen beğenmesin diyip geçmek lazım. Ama sen istersen mavi serum olayını bir dene

Evet tamda benım mesleğimden bir soru açıklamasını hemen yapayım. Saç dökülmesi genetik faktörlerde rol oynar fakat asıl olan vucudun nasıl beslediği ile ilgilidir. Bunda kullanılan ilaçlarda fark ettirir ve dökmeye sonuç verebilir. Önde guatırlarına nasıl çalışıyor önce ona baktırcaksın. Sonra kan testi yapıtırıp diğer değerlere baktırmalısın B12 vitamini D vitamin eksikliği saç döker bunları dışardan takviye alarak kullanabilrsin altını ciziyorum bunlar doktorunun recete etmiş oldugu vitaminler olmalıdır. Ayrıca kullandıgın şampuanda temizleme maddesi olarak tuz kullanırlar bunlarda gözenekleri tıkar ve dipler rahat nefes alamaz. Şaçın ana kalbi kortex dediğimiz yapı taşı bu şampuanlarla tıkalı kalır. Bitkisel şampuanları önermem çünkü saçı daha çok kurutur. Mavi serum olayı tamamen hikayeden ibarettir. Kendi kanından saç köklerine PRP yaptırabilirsin. Sana tavsiyem 2 ürün var yaşın genc etki oranı %80 gibi bir rakamlardan oluşur. Loreal serioxil diye bir serumu var 3 şişe kullanman gerekli ayrıca onun şampuanını kullanmanı tavsiye ederim saç diplerindeki rahatlamayı okadar çok hissedeceginden eminim fotografda paylaşacağım bu ürünleri tavsiye ederim kullan ve gör. Şampuanın 250 ML olanı var bir de büyük olanı büyük her zaman daha karlıdır. yanlız doğak saçlarda step 1 diye gecer ve acık mavi yazısı vardır. Kırmızı olanı alma boyalı saç içindir. Serumun şişesi mavidir ama içi beyazdır.bu ürünleri güvelilir siteden teymin et. Benim salonumun bütün ürünleri loreal dir. 23 yıldır bu markayla çalışırım saygılarımla
Bu önerdiğin şey minoxil'in bir diğer çeşidi değil mi? minoxil gibi bırakınca verdiği fayda zarara dönüşecek mi çıkardıkları dökülecek mi? söylediğin değerlerin hepsine baktırdım

17 yaşındayım, bende kel kaldım sayılır bu yaşta. Dert emiyorum. Önceden saçım vardı kiloluydum şimdi kilo verdim saç kalmadı :D. Benim etrafımda kız yok. Şahsen şikayetçi miyim hayır. Benim yanımda olan biri tipim için olmamalı, ben olduğum için yanımda olmalı. Kilo ver o cesaretle de saçları ilk önce sıfıra vur bir iki defa, belki bir sıklaşma olur 1-2 sene daha götürür.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı