Saç dökülmesine krem önerisi

Furkan Demirkıran

Kilopat
Sosyal Tayfı
Merhabalar, bu aralar çok düşünüyorum, çok kafamı yoruyorum, bir konu bitmeden diğer konulari aynı anda düşünüyorum, beynim doldu. Saçlarımı yıkayacaktım bugün, saçımı 1 kere yıkadım, elime baktım, 2-3 saç teli gördüm, 2 yıkamadan sonra 3'uncude tek tük sonra saç göremedim elimde. Uzun lafın kısası saç kremine ve şampuana ihtiyacım var. Önerilerinizi bekliyorum. Yaşım 17.

Hocam benimde, zaman bulup gidemedim ama giden bir tanıdığım'a doktor erken tedavi önermiş. Çok dert ediyorsanız ve paranız varsa deneyebilirsiniz. Biraz tuzluymus.

Sülalemizde seyreklesme, açılma gibi bir şey yok. Sadece beyazlık var.

İnsanın günde 50 -120 arası saç teli dökülmesi normal diye biliyorum. Benim de her zaman duştan çıkınca elim, havlu vs saç dolu oluyor ayrıca odamda döşemelerin üstü de saç dolu ama saçım dökülmüyor yaklaşık bu durumu farkındalığım 5-6 yıl oldu kısaca normal bir olay kafana takma.

İnsanın günde 50 -120 arası saç teli dökülmesi normal diye biliyorum. Benim de her zaman duştan çıkınca elim, havlu vs saç dolu oluyor ayrıca odamda döşemelerin üstü de saç dolu ama saçım dökülmüyor yaklaşık bu durumu farkındalığım 5-6 yıl oldu kısaca normal bir olay kafana takma.
Anladım, teşekkürler. Kafama taktigimdan değil aslında öylesine sordum.

Dostum bunun en büyük nedeni 1. stres 2. genetik. Genetik değilse strestendir. Uzak dur dostum stresten. Ben stresli zamanlar geçirdim bayağı saçım döküldü hatta ortada ki kel kısım gözüküyordu bir ara. Sonra headsholders şampuanı ile 2 günde bir yıkayacak şekilde duş aldım ve stresten uzak durdum düzeldi. Sanada öneririm.

Genetik dökülme varsa tek tedavisi propecia isimli ilaçtır. Krem, şampuan vb yardımcı olmaz. Yan etkileri olan bir ilaç, doktor görüşü olmadan kullanmayın. Genetik değilse düzenli beslenin, zamanla düzelir.

Yeni konular

Geri
Yukarı