Saç hikayesi

TunaArslanTR

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Amasya/Merzifon
Merhaba arkadaşlar, öncelikle herkese iyi sosyaller;

Uzun bir süre alnımın dar olupta hiç bir saç dökülme olasılığıyla karşı karşıya kalmayıp ek olarak 3-4 yıl boyuncada saçımı baya uzatıp herkes tarafından "Baya gür bir saçın var hangi şampuanla yıkıyorsun" gibisinden sorular aldığımı belirtmek üzere, saçımın son 1.5 yılda yada ben çok dikkatli baktığım için son 1.5 yıl diyorum artık bilemiyeceğim o kısmını. Her neyse son 1.5 yılda alnımın yanlarında açıklık, saçımın ön kısımında üstten baktığımda diplerinin görülmesi ve her saçımı yıkamamda yüzümün kavraması(soyulması) yüzümü geçtim saç diplerim bile kepek gibi soyuluyor. Bu yaşıma kadar hep Elidor marka şampuan ile yıkamıştım saçımı, sonradan Clear Man'in mavi şampuanını kullandım ondanda bir problem yoktu. Bir ara kadınların kullandığı saç kremi var belki bilirsiniz, saç'ı hafif dalgalandırıyor uçlarına sürülüyormuş nalet şey. Zira ben onu bilmediğim için kokusu güzel geldiği için saçın her yerine şampuan gibi uygulayıp masaj ile yedirdim, saç dibine sürülmüyormuş, malesefte kimyasal bir krem imiş.Sanırım bundan dolayı bu sorun ile karşı karşıya kaldım, şu anda Clear Women Bitkisel Sentez şampuanını kullanıyorum, kokusu çok hoş ve bitkisel diye kullanmaya yol koyuldum ama ne bileyim hiç hoşuma gitmedi saçıma aynada her bakışımda saçı koparasım geliyor çok üzücü bir boyuta gelmeye başladı bu sorun. Saçlarımda ahım şahım bir dökülme yok, elimi attığımda 1-2 tel bazen geliyor bazen gelmiyor. Saçlarım şuan 1 parmaktan uzun boyutta, lütfen bir çözüm yolu önerin kafayı yiyeceğim, yakındır...

Son düzenleyen: Moderatör:
Çare bioxcin. Saç dökülmesini durdurur. Bir de saçınızı kazıyın (ustura ile değil makine ile) bu sayede saçınızın dökülmesi anlık olarak durur. O sıra bioxcin kullanın saçınızı kazıtsanız bile her duşta nohut tanesi kadar bioxcin ile yıkayın. Bu şekilde yararını göreceksiniz. Ben saçımız bir ara kazıttım gerçekten fark oldu saçımın dökülmesi hızlanmıştı kazıdıktan sonra dökülme durdu.

Bioxcin uzun vadede kendini gösterir o yüzden kazıtmak daha iyi olacaktır uzayana kadar zaten bioxcin de etkisini gösterecektir.

Şampuan kullanımını bırakın. Zaten bütün şampuanlar'da asit var, bunu saçına sürdüğünde zaten saçların anasını ağlatıyor. Görünüş olarak hoş dursa'da saçı öldürüyor. Doğal sabunlara yönelin.

Ustura'ya vurdur ama kafan çok yanar ;D Bence herhangi bir yağ kullanma. Şampuan zaten kullanma normal doğal sabunlara yönel. Bıttım'a yönelme sakın. O kadar faydasını okudum ben kullandığım'da avuç avuç döküldü.

Benimde tepemde açıklık oluştu. Genetik bir hastalık olabilir benimkisi. Babamın tepe kısmı da açık :( Doktora randevu aldım -cildiye-. Bakalım bi kan testi falan yaptırıcam. Önerdiği bişeyler olsa denerim çünkü psikolojik olarak çökmüş bir durumdayım. Bu yaşta kellik baş göstermesi inanın morali alt üst ediyor. Kazıtmayı da aklım kesmiyor çünkü kısa saç bile hiç yakışmazken kazıtırsam insan içine çıkamam.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı