Saç kurutma makinesi ile bilgisayar temizlenir mi?

Rw1NNN

Hectopat
Makaleler
1
Herkese selam arkadaşlar. Saç kurutma makinesi ile işlemci fanını temizlesem sorun olur mu? Arkadaşım yaptı, 80 dereceden 59 derecelere düşmüş sıcaklığı. Ama tek sorun şu; kurutma makinemin soğuk hava modu yok. Sıcak ile yapsam ne gibi sorunlar yaşarım?

1607760227154.png

Saç kurutma makinelerini bazı elektronikçiler reflow amaçlı kullanıyor, yani kopan lehimleri ısıtıp tekrar birleştiriyorlar. LG G3'üme reflow yapmıştım saç kurutma makinesiyle, işlemci lehimleri attığı için.

Velhasıl kelam, soğuk hava modu yoksa girişmenizi tavsiye etmem.

Şahsen bende denedim ama soğuk hava moduyla isterseniz soğutucuyu çıkarıp yapın

Isıtıcı demek istediniz sanırım. O ısınan teli çıkarıp yapabilirsiniz. Bence basınçlı hava spreyi alın. Teneke şeklinde olur hava üfler. Lehim atma ısınma derdi falan yok. Sadece hava.

Saç kurutma makinelerini bazı elektronikçiler reflow amaçlı kullanıyor, yani kopan lehimleri ısıtıp tekrar birleştiriyorlar. LG G3'üme reflow yapmıştım saç kurutma makinesiyle, işlemci lehimleri attığı için.

Velhasıl kelam, soğuk hava modu yoksa girişmenizi tavsiye etmem.
Isıtıcı demek istediniz sanırım. O ısınan teli çıkarıp yapabilirsiniz. Bence basınçlı hava spreyi alın. Teneke şeklinde olur hava üfler. Lehim atma ısınma derdi falan yok. Sadece hava.
Soğuk hava modu yoksa yapmayın.
Şahsen bende denedim ama soğuk hava moduyla isterseniz soğutucuyu çıkarıp yapın
Hepinize teşekkürler. O zaman eve gidince oradaki kurutma makinesini alıp yapayım. Biraz daha bekleyebilir. İlginiz için teşekkür ediyorum hepinize. Hava spreyi bulursam onla da yapabilirim.

Hepinize teşekkürler. O zaman eve gidince oradaki kurutma makinesini alıp yapayım. Biraz daha bekleyebilir. İlginiz için teşekkür ediyorum hepinize. Hava spreyi bulursam onla da yapabilirim.

Sıcak olmasın yeter. Başka bir şeye gerek yok hocam :) Hava spreyleri biraz pahalı olabiliyor. Türkiye'de de bu işlerde pek kullanılmaz hatta pek bilinmezler.

Yeni konular

Geri
Yukarı