Saç kurutma makinesi ile laptop temizlenir mi?

Trdeyaşayanbiri

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İntel İ5 9300H Gtx 1650 8GB Ram
Meslek
öğrenci
Arkadaşlar elimde bir adet Excalibur laptop var. Uzun bir süreden sonra temizlemeye karar verdim ama biraz fazla toz oluşmuş acaba laptopun arka kısmına saç kurutma makinesi tutsam bir sorun olur mu ya da sadece düz kuru bir şeyle arka tarafı hafifce temizlesem yeter mi?

Arkadaşlar elimde bir adet Excalibur laptop var. Uzun bir süreden sonra temizlemeye karar verdim ama biraz fazla toz oluşmuş acaba laptopun arka kısmına saç kurutma makinesi tutsam bir sorun olur mu ya da sadece düz kuru bir şeyle arka tarafı hafifce temizlesem yeter mi?

Hocam ömür boyu bakım hizmetleri var gönderin onlar temizlerler.

Bir de hocam hiç öyle hataya düşmeyin fanı tıkarsınız.

Hocam fan tutulur soğuk modda ama bir riski var elbette. Öncelikle tutmadan önce fanları kürdan vb. bir şeyle sabitlemeniz gerekir. Boşa dönen fan statik elektrik biriktirir çünkü. Ayrıca tozlar pamukçuk gibi katman yaptıysa çıkmak yerine iç kısımlarda bazı arızalara da neden olabilir. En iyi temizlik laptopunuzun içinin açılarak yapılmasıdır. Termal macun değişimi de tavsiye ederim.

Geri
Yukarı