Saç kurutma makinesi ile PC temizlenir mi?

Hocam alanınızın uzmanısınız belli ki. Yukarıda okuduğum yorumunuza bakarak konu sahibine sizin yolunuzu öneriyorum. Yılı dolmadan sistemi Akdeniz ormanları gibi yakmak istiyorsa tabii.

Ciddi misiniz? Ne yanması? Tozdan dolayı ısınıp yanacağını mı düşünüyorsunuz? Bu kadar detayın faydası yok diyorum. Bir parça toz kaçınılmaz olur ve sisteme zarar vermez.

Hocam bilgisayarcı para almaz 10 yıldır babamla arkadaşlar beni de çok seviyor şu anki PC mi de o toplamıştı yani ekran kartını sadece RTX 3060 RDR 2 oynarken Max 60 derece işlemci 4.3 GHz de Max 70 derece oluyor ultra da

Bilgisayarcıya götürüp para kaptırmanıza gerek yok. Bence arkadaşın anlamadığı durum şu; iyi görünen, temiz bir bilgisayar performans konusunda da ( mevcut donanımla alabileceğiniz) sıcaklık konusunda da gözünüzü arkada bırakmaz. Hem güzel görünüp hem temiz olsa cihazınız ve hem ömrü uzasa sizin için daha iyi olur diye düşünüyorum. Şahsen elimdeki makineye annemin televizyon sehpasına verdiğinden daha az önem veremem. 20k bayıldığım makineyi öperek temizlerim xd

Hocam bilgisayarcı para almaz 10 yıldır babamla arkadaşlar beni de çok seviyor şu anki PC mi de o toplamıştı yani ekran kartını sadece RTX 3060 RDR 2 oynarken Max 60 derece işlemci 4.3 GHz de Max 70 derece oluyor
Küçükken bende babamın tanıdığı bir mahalle bilgisyarcisina gitmiştim kasayı bıraktığımda içinde 16gb ram vardı eve geldim 8 gözüküyor.

Biraz tozlanma olmuş. PC'nin güç kablosunu çekip soğuk modda fanlara doğru şey yapmadan temizlesem sıkıntı olur mu? Sonra peçete ile yapışan tozları alsam?
Ben hep saç kurutma makinesinin soğuk kısmıyla temizlerim. Çok dibinden tutmadığınız sürece ve fanları dibine tutup çok hızlı döndertmediğiniz sürece bir şey olmaz.

Ciddi misiniz? Ne yanması? Tozdan dolayı ısınıp yanacağını mı düşünüyorsunuz? Bu kadar detayın faydası yok diyorum. Bir parça toz kaçınılmaz olur ve sisteme zarar vermez.
Beyefendi elektronik aletler tozdan dolayı yanmaz. PSU gibi yüksek ısı oluşturabilen elektronik aletler hava kanallarını toz kapatırsa oluşturdukları ısı sirküle edilemedikleri için aşırı ısınıp devre bileşenlerinin bozulmasına yol açabilir ve ayrıca ısınıp devre elemanlarını yakan PSU'da gördük.

Beyefendi elektronik aletler tozdan dolayı yanmaz. PSU gibi yüksek ısı oluşturabilen elektronik aletler hava kanallarını toz kapatırsa oluşturdukları ısı sirküle edilemedikleri için aşırı ısınıp devre bileşenlerinin bozulmasına yol açabilir ve ayrıca ısınıp devre elemanlarını yakan PSU'da gördük.
Evet hava delikleri kapanmaması için içten dışa hava ile tozlar uçuruluyor zaten. İçinde devre elemanları, iki alüminyum soğutucu ve fan var zaten.

Biraz tozlanma olmuş. PC'nin güç kablosunu çekip soğuk modda fanlara doğru şey yapmadan temizlesem sıkıntı olur mu? Sonra peçete ile yapışan tozları alsam?

Bal gibide temizlenir kardeşim. 5 yıldır saç makinesiyle soğuk tarafıyla en güçlü modda temizliyorum balkonda hiç de sorun olmuyor yapabilirsin.

Dostum elektrik üzerine bir eğitim aldın mı muhtemelen almadın, doğduğumdan beri dükkanımızda kompresör var. Muhtemelen senin yaşın kadar dükkanda kompresör ile bilgisayara hava tutmuşluğum var. Hiçbir şey olmaz derken ya olursa vebaline nasıl gireceksin?

5 senedir bende saç kurutma makinesiyle yapıyorum ekran kartı olsun egzoz fanı olsun her yerine tutarım bu zamana kadar da hiçbir şey olmadığı için bende bu yorumu yapabilirim.

Hocam siz elinizdeki malzemeye bu şekilde yalapşap bakmaya devam edin ama lütfen insanlara bunu aşılamaya çalışmayın.

Ben gerekenden fazlasını abartı bulurum. Anlamayan kimseye de alkol ile temizleme önerisi yapılmaz. Zararsız en basit yöntem söylenir bence. Yadırgamam; her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır.

Geri
Yukarı