Saç Kurutma Makinesi Prizi Yaktı

Arkadaşlar, çoklu prizin uçları yanmış prizde sıkıntı yok. İçini açıp kontrol ettim sağlam duruyordu karalığı sildim. Şuanlık kullanmaya devam prizi ama çoklu prizi çöpe attım diğerlerinide attım en kalitelisini almaktan başka güvence yok. Bu elektrik işini hafife alıyordum ama son yaşadığım olayın korkusu bütün çoklu prizleri değiştirmeye yetti. Akım korumalı prize geçmeyi düşünüyorum bir de.
@Jelly Beanci @telekinezi @Jira @asyagrafik

Arkadaşlar, çoklu prizin uçları yanmış prizde sıkıntı yok. İçini açıp kontrol ettim sağlam duruyordu karalığı sildim. Şuanlık kullanmaya devam prizi ama çoklu prizi çöpe attım diğerlerinide attım en kalitelisini almaktan başka güvence yok. Bu elektrik işini hafife alıyordum ama son yaşadığım olayın korkusu bütün çoklu prizleri değiştirmeye yetti. Akım korumalı prize geçmeyi düşünüyorum bir de.
@Jelly Beanci @telekinezi @Jira @asyagrafik
Priz yıllar içinde tak çıkar ve ısınıp soğumaya bağlı metal yüzeyler genişliyor. Mini arklar ile başlayıp yangına kadar gidebilir. Prizi değiştirin, uzatma kablosu kontrol edilip uçları değişerek kullanabilirsiniz.

Merhaba. Bence bu olayın oluşma nedeninde, laptopa sodalı su dökülürken bir karartı yanığı oluşan bu ev priziyle, tam o anda ona takılı topraklı fiş yüzeyine de ayni sıvıdan dökülmüş olmalı. 220 voltun ısıtıcı (rezistans) etkisi ucuz kahve makinelerindeki gibi yüzeydeki cuzi, iletken sıvıyı ısıtıp kaynatırken bu yanıklara neden olmuştur şeklinde düşünüyorum. Watt değeri daha yüksek cihazların (saç kurutmanın çok dışında, elektrikli fırınlar gibi) prize takılıp da bu priz-fiş iletkenleri arasındaki muhtemel boşluklarda daha farklı tablo olurdu, bunlar fazla ısınıp eğrilerek biraz çarpılabilirdi, ama bu yanıklar toprak iletkenleri civarında olamazdı kesinlkle, bu yanıklar sıvı filmiyle oluşmuş yanıklar gibi görünüyor. Prizi değiştirip kararan bu cihaz iyice kuruduktan sonra toprak-nötr-faz uçlarının birbirlerine göre sonsuz omajda bulunduğunu görüp bundan sonra yine güvenle kullanırsınız. Kolay gelisn.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı