Saç şekillendirme tavsiyeleriniz

Fön çekmek pratik değil ve saça zararlı olabilir eğer pre-styler ve bakım yağı kullanmazsanız. Eğer fön çekmezsem de olur diyorsanız kesinlikle yağ bazlı pomad öneririm. Saçım uzun değilken kullanıyordum her gün. Taramak yeterli, fön gerekmeden. Saçınız düz ya da dalgalı olmalı tabi. Johnny Cash, Elvis Presley, Zeki Müren gibi isimlerin saç stillerine ulaşabilirsiniz. Royal Crown Pomade ya da Hairdresser, Black & White Pomade, Brylcreem, Reuzel Pink ya da Goon Grease önereceğim pomadlar. Klasik quiff ya da pompadour saç stilleri için en ideal ürün tipidir.

Merhabalar. Orta-kısa uzunlukta hafif dalgalı bir saç yapısına sahibim. Duştan çıkınca hep sıcak fön ile sağa veya sola yatırıyorum (fönü çok kullanmadan) ve 5-6 saat öyle duruyor saçım. 22 yaşımdayım ve şu ana kadar saç şeklim hep sağa-sola tarama şeklinde. Tabi 2. ve 3. gün saç sönük kalıyor. Açıkçası "market ürünü" denilen zararlı wax gibi ürünleri kullanmak da istemiyorum. 3-4 sene önce morfose sprey kullanırdım mahalle berberimin önerisiyle. Zaten şampuan da değil 1.5 senedir sabun kullanıyorum. Anlayacağınız olabilidiğince doğal ürün kullanmaya çalışıyorum.
Araştırdığım kadarıyla otacı'nın bitkisel saç şekillendiricisi iyiymiş. Kullanan var mı acaba? Veya daha farklı bir ürün/yöntem varsa bildiğiniz yazarsanız çok memnum olurum. :) bu arada şu tahta saplı olan yuvarlak saç fırçasını kullanıyordum. Saçı elektriklendiriyor ve kopma yaratıyor. Onu da bıraktım. Sanırım başka bir tarak arayışına gireceğim.

Kullandığınız morfose spreyini ne kadar kullandınız dökme yapmış mıydı?

Kullandığınız morfose spreyini ne kadar kullandınız dökme yapmış mıydı?
18 yaşlarımda kullanıyordum o zaman tabi daha gür olduğu için bir dökülme problemi yaşamadım. Yaklaşık 2 sene kullandım. Zaten o zaman da bilinçli kullanıyordum, doğrudan sıkmak yerine spreyin ucu başka yöne bakacak şekilde sıkıyordum ki saçın dibinde birikmesin. Bir arkadaşım var yan tarafları adamın tabaka haline gelmiş sprey kullanmaktan.
Bu arada çalıştığım yerde bir Ramazan abi vardı 50 yaşlarında, maşallahı vardı. Bir keresinde sordum o saça nasıl öyle şekil verebiliyorsun diye. Elime su vurup tarıyorum dedi o kadar..

Geri
Yukarı