Saç uzatırken kullanılabilecek şampuan ve yapılması gerekenler

Bende takip edeyim bari konuyu.

Sıkıntıdan uzatıyorum bende saçım da daha çok Gora'da bulunan karışık koy ya sahnesindeki gibi ortaya karışık atılmış.

Düz desen düz değil, kıvırcık desen o da değil, dalgalı hiç değil değişik bir şey. En ufak şampuan değişiminde ot gibi oluyor saçım hala düzgün bir şampuan bulamadım.

Saçımı yaklaşık 8-9 aydır uzatıyorum. Şu an saçlarımda kırık ve dökülme var. Bu sorunları nasıl çözebilirim? Hangi şampuanı önerirsiniz?

Herkesin saç ve cilt yapısı farklı olduğu için başkasına iyi gelen size iyi gelmeyebilir. Saç tipinize göre uygun şampuanı deneyerek bulacaksınız.

En iyisi güvenilir bir yerden doğal sabun almak ya da karbonat kullanmak. Uzun zaman saçlarımı upuzun kullandım ve dökülme problemi yaşadım. Saçlarımı uzun kullanırken de noo-poo denen akımı deneyip karbonat ile yıkıyordum. Etkisi muhteşemdi ama çabuk dolaşan bir saç yapısına sahibim diye şampuana geri dönüyordum. Geçtiğimiz aylarda Kanser Savaşçıları Derneğine ortalama 60 santime yakın saç bağışı yaptım. Hazır saçlarım artık eskisi kadar uzun değil diyerek şampuanı bırakıp "Bıttım ve Zeytinyağlı Sabun" kullanmaya başladım. Sonucun bu kadar muhteşem olacağına ben bile inanmazdım. Uyandıktan sonra yataktaki saçlarımı süpüren ben artık tararken bile tek tel kopmuyor ve eskisi kadar zor taranmıyor. Tabi Hindistan cevizi yağı kullanmamın da etkisi olabilir. Çok pahalı olmayan ama bereketli bir yağ. Duş almadan bir kaç saat önce sürüyorum ve yağı saçımdan tamamiyle atmak için iyice sabunluyorum. Kurutma makinesi vs kullanmıyorum. Sadece 3 ürün ile saçlarımın rengi dahi değişti, kızıltırak bir renge sahibim ve şampuanlardaki silikonun gitmesi yüzünden saçım güneşte daha fazla açılıyor eskiye kıyasla.

Geri
Yukarı