Saç uzatırken saçın şekil almaması

Solmajor

Decapat
Merhaba arkadaşlar, ben 4 aydır saç uzatıyorum. Eskiden de hep uzatmak isterdim, ama aile zoruyla kestirmek zorunda kalıyordum. Şimdi her ne kadar laf söyleselerde uzatıyorum ama bu sefer de saçım çok şekilsiz ve bazen kabarık duruyor. Çevremdeki herkes Suriyeli gibi olmuşsun deyip dalga geçiyor. Yani benlik bir sıkıntı yok, ben uzatırım ama saçım uzayana kadar da şekil almasını istiyorum. Saçımın sol tarafı, sağ tarafı, üstü hep değişik ve kötü bir şekilde. Özellikle benim bakış açımdan saçımın sağ tarafı anlam veremediğim bir şekilde garip şekli var. Nereye uzadığını bile anlayamıyorum. Dün banyo yaptığım için saçım şu anda biraz daha az kabarık. Ama yarın ve sonraki günler daha kabarık oluyor. Saçlarımı kestirmek istemiyorum. Ben saç konusunda hiçbir şey bilmiyorum açıkçası, en basit şeyleri bile. Yardımcı olabilirseniz sevinirim, teşekkürler.

Son düzenleme:
Bu dönemde yapabileceğin çok birşey yok maalesef. Bende o döneme girdiğimde ailem iyice deli etti beni saçını kestir diyerek, şimdi saçlarım artık arkaya yatıyor iyice şekil aldı. Bu dönem en az 5-6 ay devam ediyor, harbiden sabretmen gerekecek.

Yaylı taç satın alıp saçını arkaya yatırmanı tavsiye ederim. Öbür türlü zor.

Yeni konular

Geri
Yukarı