Saç uzatırken öneriler

MzSe

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar saçlarım kıvırcık sanırım. Daha yeni uzatmaya başladım. 2 günde bir duş yeterli mi bu iş için.

Benimki de kıvırcık denebilir. Bırakın uzasın diyorum. Her zamanki gibi saç kremi, şampuan vs. kullanın. Kendi kendine uzar. Bu arada güzel oluyor kıvırcık saç uzayınca. 😀

Şampuan kullanımını minimuma indirin. Yani 50 gram şampuan kullanıyorsanız 20 gram olsun mesela. Hatta bazen hiç şampuan kullanmayıp direkt suyla yıkayıp çıkabilirsiniz. Ben bunu yapmaya başladıktan beri saçım evrim geçirdi. Soğuk suyla yıkamakta bayağı bir olumlu etkiliyor saçı.

• Saçınızı 2 ya da 3 duşta bir şampuanla yıkayın. Eğer böyle yaparak uzatırsanız saçınız kendi yağından iyice faydalanacağı için daha hızlı ve iyi uzayacaktır. Saçınızı en hızlı uzatacak şey kendi yağı.

• Saçınızı ne sıcak ne soğuk suyla yıkayın, ılık olması bence en iyisi.

• Saçınızın şekil almadığı o illet dönem geldiğinde yaylı taç kullanın.

• Saçınız saç kremi kullanmaya uygun uzunluğa geldiğinde kesinlikle saç kremi kullanın, saçınız yumuşacık olur ve taraması çok daha kolay olur.

• Saçlarınızı amerikan tıraşı olarak, yani bu çoğu erkeğin yaptığı gibi enseleri kısaltarak uzatmayın çünkü öyle yaptığınız zaman "Eğer her yeri eşit uzatarak devam etseydim saçım şimdi şuramdaydı, keşke enseleri hiç kısaltmasaydım" pişmanlığı yaşamanız muhtemel oluyor, bizzat yaşadım.

• Saçlarınızı amerikan tıraşı olarak, yani bu çoğu erkeğin yaptığı gibi enseleri kısaltarak uzatmayın çünkü öyle yaptığınız zaman "Eğer her yeri eşit uzatarak devam etseydim saçım şimdi şuramdaydı, keşke enseleri hiç kısaltmasaydım" pişmanlığı yaşamanız muhtemel oluyor, bizzat yaşadım.
Kesinlikle. Bu arada ense kıllarınızı ara sıra aldırabilirsiniz. Kötü duruyor bence, ben ara sıra aldırıyorum. Bir de kırık aldırın birkaç ayda bir.

• Saçınız saç kremi kullanmaya uygun uzunluğa geldiğinde kesinlikle saç kremi kullanın, saçınız yumuşacık olur ve taraması çok daha kolay olur.
Belirttiğiniz uzunluk tam olarak nasıl bir şey?

Belirttiğiniz uzunluk tam olarak nasıl bir şey?
Eğer her tarafı eşit uzatırsanız şöyle bi 7-8 ay sonra ki uzunluk tam kastettiğim uzunluk hocam. Ben her tarafı 3'e vurup uzattığım için 7-8 aydan uzun sürmüştü o uzunluğa gelmesi ama siz öyle bir şey yapmazsanız eğer 7-8 ayda gelir.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı