Saç uzatma

Abdullah_Kadir

Hectopat
Makaleler
3
Merhaba dostlar, ben şu an da saçımı uzatan bir bireyim fakat son 3 aydır neredeyse hiç uzamıyor şu anda arkadan hafif toplanabiliyor fakat ben daha da uzatmak istiyorum ne yapabilirim ayda saçımın 2 CM uzaması için tavsiyelerinizi bekliyorum. Ayrıca sıcak mı soğuk suyla mı yıkanmalı, nelere dikkat etmeleyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Saç diplerinde saçın beslenmesi için yağ oluşur. Saçınızı çok yıkayarak saçınız için yararlı olan bu yağı yok etmeyin. Yıkama esnasında çok fazla tırnaklarınızla saç derinize zarar vermeyin. Saçı soğuk su ile yıkamak dinç ve daha parlak görünmesini sağlar. Yine de tavsiyem ılık suyla yıkamanız.

Benim verebileceğim tavsiyeler bunlar, umarım istediğin saç uzunluğuna ulaşırsın.

Biotin hapı kullan, faydasını görürsün. Şampuan seçimine dikkat et ve her gün yıkama. Günaşırı yıkasan yeterli olur. Yoksa saçın sebum dengesini bozarsın. Sıcak suyla yıkamanı da önermem. Ilık/soğuk suyla yıka saçını.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı