Saçım çok dökülüyor

Yh4kash

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yaşım 17. saçım döküyor. Bu arada ailede genetik bende bir kere kazıttırmıştım güzel durmuştu sakalda olunca ama şu an uzadı ve hala aynı dökülüyor. Hep kazıttırmak istiyorum. Siz nasıl bakarsınız mesela kız veya erkek olarak?(Türkiye'de yaşamak hiç stresli değil bu arada. D)

Her insan saçlı doğuyor "genellikle" diye büyüdükçede mi saçlı mı olması lazım?
80 yaşında kel dede bir şey denmez ama...
İnsanlar ne der demeyi bırakın siz nasıl isterseniz öyle olun...
Dökülüyor ise yapacak pek bir şey yok. İster kazıyın ister ektirin😊

Kanka ben doğuştan kıvırcık saçlı biriyim, saç tel tipim kalın bu yüzden kıvırcık saçlı olmak kalın teller ile birlikte acayip bir zorluk yaşatıyor günlük hayatıma. Amatör kickboksörüm bu yüzden sağlıklı beslenmeye çalışıyorum tabikii arada bir Fast food yiyorum. Sağlıklı beslenmeye başla hatta mümkünse Spor'a da başla derim. Alabiliyorsan normal insanlar için multivitaminler var kullanmadan önce bir doktora danışıp kan tahlilinden sonra kullanmanı öneririm. Şampuanın da bunu etkiliyor olabilir Restorex'in uzatmaya ve dökülmeye karşı ikisi bir arada şampuanı var bana çok yaradı onun yanında boom butter denen saça sürülen bir bitkisel yağ var o da çok etki etmişti bana. Eğer bunları yapmaya başlamak istiyorsan saçlarını kazıtıp sıfırdan uzatmanı ya da kısaltıp dikkat etmen senin için daha iyi olacaktır.

Kanka ben doğuştan kıvırcık saçlı biriyim, saç tel tipim kalın bu yüzden kıvırcık saçlı olmak kalın teller ile birlikte acayip bir zorluk yaşatıyor günlük hayatıma. Amatör kickboksörüm bu yüzden sağlıklı beslenmeye çalışıyorum tabikii arada bir Fast food yiyorum. Sağlıklı beslenmeye başla hatta mümkünse Spor'a da başla derim. Alabiliyorsan normal insanlar için multivitaminler var kullanmadan önce bir doktora danışıp kan tahlilinden sonra kullanmanı öneririm. Şampuanın da bunu etkiliyor olabilir Restorex'in uzatmaya ve dökülmeye karşı ikisi bir arada şampuanı var bana çok yaradı onun yanında boom butter denen saça sürülen bir bitkisel yağ var o da çok etki etmişti bana. Eğer bunları yapmaya başlamak istiyorsan saçlarını kazıtıp sıfırdan uzatmanı ya da kısaltıp dikkat etmen senin için daha iyi olacaktır.
Kanka teşekkür ederim yazdıkların için ama benim sormak istediğim kellik kötü birşey mi yani birde bu yaşta

Kanka teşekkür ederim yazdıkların için ama benim sormak istediğim kellik kötü bir şey mi yani bir de bu yaşta.

Yaşın önemi yok senin nasıl gözüktüğün önemli takma fazla, ben 2 sene geçmeyen aynı senin sorununa benzer problem vardı, kaşlarımda dökülmüştü stres yüzünden bende kötü duruyordu sende nasıl gözükür bilmeyiz moralini iyi tut kimsenin seni nasıl gördüğünü önemseme sen nasıl kendini görürsen öyle olursun kendine iyi bak takma fazla.

Bu tür konuların çözümü burası değildir. Doktora gidip muayene olursunuz. Erkek tipi saç dökülmesi, strese dayalı saç dökülmesi, fiziksel duruma göre saç dökülmesi, hastalığa bağlı saç dökülmesi gibi nedenlerin hangisi etkense belirlenmiş olur.

Yaşın önemi yok senin nasıl gözüktüğün önemli takma fazla, ben 2 sene geçmeyen aynı senin sorununa benzer problem vardı, kaşlarımda dökülmüştü stres yüzünden bende kötü duruyordu sende nasıl gözükür bilmeyiz moralini iyi tut kimsenin seni nasıl gördüğünü önemseme sen nasıl kendini görürsen öyle olursun kendine iyi bak takma fazla.
Teşekkür ederim kanka :)

Bu yaşta başlaması kötü diyebiliyorum. He iyi bir tarafı da var saçı genç yaşlarda dökülen doğal insanların dht (testestron) seviyesi daha yüksek olduğundan da dökülebiliyor. Bu da daha iyi bir fiziksel ve ruhsal bir hayat demek. Üstte cevap veren arkadaşlarımın dediği gibi sen kendini ne olursa olsun sev, böyleyim şöyleyim deme. Yaşıtın olarak sana inanıyorum dostum.

Kanka teşekkür ederim yazdıkların için ama benim sormak istediğim kellik kötü bir şey mi yani bir de bu yaşta.

Nedeni senin elinde olur olmaz bilmiyorum ama çoğu insan kafaya takar bu meseleyi. Hele erken yaşta olur ise çok sıkıntılı olur. Yaşın geç daha ister istemez kafaya takarsın ama takınca bir şey olmayacak bunun farkına var.
Kolay değil biliyorum ama diyebileceğim bu. Doktora gitmediysen git. Hiç mi olmadı saçını kıvırcık yapabilirsin kıvırcık değil ise. Önü kabarık olur hem biraz daha toplu durur. Az belki olur olmadı

Yeni konular

Geri
Yukarı