Saçım kepekleniyor

XMixtelXx

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
5-6 sene öncesi hayatım boyunca hiç saçıma kepek girmezdi ve girmemişti de, sadece biraz yağlanma vardı. Fakat son 2-3 yıldır 1 gün yıkanmayı erteledim mi mutlaka kepekleniyor. Sabun kullanırsam kepek tavan yapıyor, çok da iyi sürtüyorum yıkıyorum. Sıcak su, soğuk su nafile bunun çözümü nedir?

Aynı sorunu ben de yaşadım, aylar boyunca dişimi sıkıp mümkün olduğunca günlük duş aldım ve tamamen kurtuldum. Artık 2 gün bile bekleyebiliyorum fakat herkeste olduğu gibi yağlanma oluyor.

Konazol şampuan vardı eczanelerden bulabilirsiniz rahatça benim sorunumu o giderdi.
Not:Ancak hemen etki beklemeyin 2-3 kullanımda giderebiliyor.

Saçın yapısı bile sebep olabilir. Cildiyeye gidip kepek şampuanı istemen. Sürekli onu kullancaksın bazılarında geçer bazılarında hiç geçmez. Pahalı özel şampuanlar bile kullandım gene çıkıyor kepek sadece azalıyor ama tamamen geçmiyor kişiye göre değişir.

5-6 sene öncesi hayatım boyunca hiç saçıma kepek girmezdi ve girmemişti de, sadece biraz yağlanma vardı. Fakat son 2-3 yıldır 1 gün yıkanmayı erteledim mi mutlaka kepekleniyor. Sabun kullanırsam kepek tavan yapıyor, çok da iyi sürtüyorum yıkıyorum. Sıcak su, soğuk su nafile bunun çözümü nedir?

saçlarını bol su ile durula. sıcak su kullanma. zeytinyağlı sabun deneyebilirsin(2 hafta ). saçlarını fazla uzun tutma ki saç dipleri suyla rahatça temas etsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı