Saçım ve bacak kıllarım dökülüyor

Demi Lovato

Centipat
Yer
Konya
Daha fazla  
Meslek
Ögrenci
Yaklaşık 1 sene kortizon ilacı kullanmıştım. Konuya gelelim. Saçımı asılıyorum hiç acımadan elime geliyor ciddeyim hiç acımıyor istesem bir günde saçımın tamamını yolabilirim ama sadece tek tek asılınca acımıyor 2~3 tane aynı anda asılınca acıyor, aynı olay bacak kıllarım için de geçerli, bu arada tansiyon ilacı ve gut hastalığı ilacı kullanıyorum. Saçlarım da sim siyah değil yine siyah da normal insanların siyah saçı gibi değil. Bu arada bağımlılık yapıcı madde kullanmıyorum. Ne yapmam gerek yardım edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sınavlarım bittiğinde hemen gideceğim. İnşaallah doğru düzgün bir doktura rastlarım.
Türkiyede rastlamak kolay olmuyor doğru dürüst bir doktora ama sen her duruma karşın en az iki doktora görün. Mümkünse büyük şehirlerdeki doktorlara görün veya özel hastanelerdekine.

Yaklaşık 1 sene kortizon ilacı kullanmıştım. Konuya gelelim. Saçımı asılıyorum hiç acımadan elime geliyor ciddeyim hiç acımıyor istesem bir günde saçımın tamamını yolabilirim ama sadece tek tek asılınca acımıyor 2~3 tane aynı anda asılınca acıyor, aynı olay bacak kıllarım için de geçerli, bu arada tansiyon ilacı ve gut hastalığı ilacı kullanıyorum. Saçlarım da sim siyah değil yine siyah da normal insanların siyah saçı gibi değil. Bu arada bağımlılık yapıcı madde kullanmıyorum. Ne yapmam gerek yardım edin.
İlk önce doktora görünmende fayda var. Kortizonlu ilaçların saç dökeceğini zannetmiyorum fakat seboreik dermatit benzeri bir rahatsızlığında yoksa D vitamini ve demir eksikliğine karşı bir analiz yaptırman gerekiyor. Bunlara ek olarak ailede dökülme falan genetikse, sende de olması çok yüksek bir ihtimal. Birde yemeklerden hemen sonra bol bol içilen çay ve kahve gibi içecekler de vücudun demir emilimini düşüreceğinden dökülmeyi tetikleyebilir. Biz sadece tecrübelerimizi söyleriz. En kısa zamanda iyi bir doktora görünmenizde fayda var.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı