Saçımın üstü seyrek

Unutmadan. Saç kreminin yapabileceği şeyler.
Yumuşaklık katar.
Parlaklık katar.
Saçın elektriğini alır.
Saç kolay şekil alır.
Saçınızı besler.
Saçın yağlanma sürecini düzeltir.
Kepeği önler.
Saça koku katar.
Saçın rengini ortaya çıkartır.

Saç kremi saç çıkarmaz dökülmeyi önlemez o dökülmeyi önleyende bahsedilen dökülme yeniden çıkacak kökün dökmesini engelliyor.

Saçlarımın üst tam ortası seyrekleşmiş bunu nasıl çözebilirim?
Dostum saçında büyük bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Dediğin gibi yağlı olduğu için öyle gözükebilir. Kan tahlilinde yanlış bilmiyorsam demir oranın düşük çıkmış onun için bir takviye alabilirsin. Genetik dökülme diye br şey var evet aileni de bu çerçeve de gözlemle ona göre konuşalım. Ayrıca genetik bile olsa şu yaşta dökülme olası değil zira genetik dökülme de bir sebebe bağlıdır. Testestoron hormonun dht'ye dönüşmesiyle ilgilidir. Bunun bir çok tedavisi var fakat senin böyle bir sorunun olduğunu düşünmüyorum saç işi psikoloji işidir. Düşündükçe döküldüğünü fark edeceksin. Başka şeylerle oyalan ve vitaminlerine dikkat et.

Günlük 20-30 tel gayet normal eğer genetik te kellik varsa çözüm çok zor bazı kişilerde seyreklik olur ama tamamen dökülmez stres kaynaklı da saç dökülebiliyor.

Minoxidil kullanmaya başlayabilirsiniz. Bununla birlikte saç köklerinin beslenebilmesi için dermaroller kullanın. Arkadaşlar yeterli bilgilendirmeleri yapmış zaten. Ben de kendi deneyimlerimle ucundan dokunmuş olayım. 19 yaşımdayım benim de ön taraf inanılmaz açıldı ama bir şekilde yaşayacağız böyle. Çok canınızı sıkmayın.

Sac dokulmesine karsi yapabilecegin tek sey saglikli beslen (Gerekiyorsa doktor kontrolde vitamin besin takviyesi vs), spor yap, stresten uzak dur. Gerisi genetige kalmis bir durum.

Minoxidil kullanmaya başlayabilirsiniz. Bununla birlikte saç köklerinin beslenebilmesi için dermaroller kullanın. Arkadaşlar yeterli bilgilendirmeleri yapmış zaten. Ben de kendi deneyimlerimle ucundan dokunmuş olayım. 19 yaşımdayım benim de ön taraf inanılmaz açıldı ama bir şekilde yaşayacağız böyle. Çok canınızı sıkmayın.
Hocam minoxil kullanan biri olarak asla ve asla önermiyorum. Bir kez kullandıktan sonra ona bağlı oluyorsunuz. Bıraktığınız an daha da kötü bir hale dönüşüyor. Ayrıca arkadaş daha 14 yaşında bir daha söylüyorum asla bu ilaçlara bulaşma. Doktor söylese bile bulaşma.

Hocam minoxil kullanan biri olarak asla ve asla önermiyorum. Bir kez kullandıktan sonra ona bağlı oluyorsunuz. Bıraktığınız an daha da kötü bir hale dönüşüyor. Ayrıca arkadaş daha 14 yaşında bir daha söylüyorum asla bu ilaçlara bulaşma. Doktor söylese bile bulaşma.
Doğru, bırakınca dökülme artıyor. Sadece bir alternatif olarak söyledim, işin bu kısmına değinmeniz de iyi oldu. İlacın temel mantığı zaten saç köklerini güçlendirmek. Böylelikle saç daha gür çıkar ve dökülmeden daha uzun süre dayanabilir. Tabi kullanmadan doktora danışmakta fayda var.

Hocalarım bu arada şampuan kullanmıyorum doğal zeytinyağlı sabun kullanıyorum bu sabun dökülmeyi azaltıyor ama söylediğim gibi kısa sürede yağlanıyor saçlar 1 2 gün gibi o yüzden böyle gözüküyor.

Günlük 20-30 tel gayet normal eğer genetik te kellik varsa çözüm çok zor bazı kişilerde seyreklik olur ama tamamen dökülmez stres kaynaklı da saç dökülebiliyor.

Babam annem ve ablamın saçları seyrek ondan oluyordur büyük ihtimalle hocam çok kafaya takmayacağım bundan sonra.

Son düzenleme:
Hocalarım bu arada şampuan kullanmıyorum doğal zeytinyağlı sabun kullanıyorum bu sabun dökülmeyi azaltıyor ama söylediğim gibi kısa sürede yağlanıyor saçlar 1 2 gün gibi o yüzden böyle gözüküyor.

Babam annem ve ablamın saçları seyrek ondan oluyordur büyük ihtimalle hocam çok kafaya takmayacağım bundan sonra.
Genelde herkes olayı şampuana bağlar fakat şimdiye kadar şampuan kullanıp saçı düzelen olmadı. Doğal şampuan kullanmak güzeldir ama mantıklı. Bu işin artık çözümleri oluyor teknoloji gelişiyor yeni tedavi ve methodlar gelişiyor. Kafaya takarsan dediğim gibi psikolojin bozulur. Yaşın daha çok genç önünde koca bir yol var.

Saç dokulmesine karsi yapabilecegin tek şey saglikli beslen (gerekiyorsa doktor kontrolde vitamin besin takviyesi vs), spor yap, stresten uzak dur. Gerisi genetige kalmis bir durum.

Hocam ben peynir zeytin yeşillik yoğurt falan hiç yemem bundan sonra yiyeceğim.

Geri
Yukarı