Saçın Kıvrılmasını Önleyecek Şampuan Önerisi

Kunget

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba, saçlarım biraz uzamaya başladı ama kestirmek istemiyorum. Öğrenciliğin son yılında uzasın belki düzgün bir şey çıkar ortaya diye bekliyorum fakat ufak bir sorunum var. Terden ve havadaki nemden dolayı uçları kıvrılıp garip bir hal alıyor. Head&Shoulder kullanıyordum çok fazla oluyordu, şimdi Rejoice kullanmaya başladım o daha yumuşak yaptığı için bu olayı azalttı ama tamamen engel olamadı. Acaba saçları yumuşacık yapıp böyle kıvrılmasını önleyecek bir şampuan veya krem var mı bildiğiniz? Sprey ve benzeri şeyleri zararlı olduğu için kullanmak istemiyorum. Bir çözümü yoksa mağara kaçkını gibi durana kadar böyle devam edicem :)

Sac bakim kremi kullanmaktan baska sansiniz yok. Ayrica kullanacaginiz sampuani kendiniz belirlemelisiniz cunku herkesin saclari farkli oldugu gibi saclariniz icin yararli olan sampuan farkli olabilir. Onun disinda sacinizi toplayabilirsiniz. Sacimi toplayinca olusan kivrimlar gercekten %98 azaldi bende.

Sac bakim kremi kullanmaktan baska sansiniz yok. Ayrica kullanacaginiz sampuani kendiniz belirlemelisiniz cunku herkesin saclari farkli oldugu gibi saclariniz icin yararli olan sampuan farkli olabilir. Onun disinda sacinizi toplayabilirsiniz. Sacimi toplayinca olusan kivrimlar gercekten %98 azaldi bende.
Daha toplayacak kadar uzamadı maalesef. Hani o ara geçiş vardır ya tam oralarda :)
Tavsiye içinde teşekkür ederim uygun bir krem bulup kullanmaya başlayacağım.
Bu üründen buldum sipariş verdim umarım etkilidir değilse de ekstradan bakım yapmış olurum :)

Son düzenleme:
Daha toplayacak kadar uzamadı maalesef. Hani o ara geçiş vardır ya tam oralarda :)
Tavsiye içinde teşekkür ederim uygun bir krem bulup kullanmaya başlayacağım.
Bu üründen buldum sipariş verdim umarım etkilidir değilse de ekstradan bakım yapmış olurum :)
Benim saclarim genellikle Head&Shoulders kullaninca sertlesiyor o yuzden pek fazla konusamayacagim markanin urunleri hakkinda. Su anda ben Loreal Paris Elseve kullaniyorum ve saclarimi acayip guzel yapti. Ondan once Farmasi markasinin Dr. C. Tuna sampuanini kullaniyordum ve saclarimi bayagi inceltti ve kafamda kasinti yapti. O yuzden bildindik markalardan pek disari adim atmayin. Bu arada su anda kullandigim sampuan bu:

Benim saclarim genellikle Head&Shoulders kullaninca sertlesiyor o yuzden pek fazla konusamayacagim markanin urunleri hakkinda. Su anda ben Loreal Paris Elseve kullaniyorum ve saclarimi acayip guzel yapti. Ondan once Farmasi markasinin Dr. C. Tuna sampuanini kullaniyordum ve saclarimi bayagi inceltti ve kafamda kasinti yapti. O yuzden bildindik markalardan pek disari adim atmayin. Bu arada su anda kullandigim sampuan bu:
Head&Shoulders şampuan benimde saçlarımı dediğiniz gibi yapmıştı ve daha fazla kıvrılma yaşıyordum. Özel olarak düzleştirici vurgusunu görünce deneyelim bakalım dedim. Kadınlar için üretilmiş olmasından dolayı belki bende daha etkili olur saçlarım o kadar uzun değil sonuçta. Pek etkisi olmazsa almam bir daha, etkili olursa size de haber veririm :)
@efedesu şimdi kullandım, Head&Shoulders şampuanlarına göre baya etkili. Eski o pofidik görüntüsü gitti daha düz bir hal aldı ve daha yumuşak oldu. Kıvrılma konusu da yarın kullanıp okula gidip geldiğimde terden ve nemde belli olur. Tek kötü yanı baya kadınsı kokuyor :) Ama işe yarar bir ürünse kullanmaya devam ederim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı