Saçlar dökülmesine rağmen kreatin kullanılmalı mı?

E kel olmak istemiyorsa bu sefer erkekliğinden ödün vermesi gerekecek. Ortada kalması daha kötü hem ortalama vücut + hem dökülen saç.

Hocam şahane vücutlar var natural olarak birçok ta örnek var. Adam steroidli vücut yaparsa kocaman olacak ama esnekliğinden bayağı bir ödün verecek, 5 dk koşsa başı dönmeye başlar ya da direk koşamaz kas kütlesinden.

Hocam şahane vücutlar var natural olarak birçok ta örnek var. Adam steroidli vücut yaparsa kocaman olacak ama esnekliğinden bayağı bir ödün verecek, 5 dk koşsa başı dönmeye başlar ya da direk koşamaz kas kütlesinden.
Natürel olarak şahane vücut yapman için genetik olarak iyi olman lazım. Türkiyede kaç kişinin genetiği iyi...

Natürel olarak şahane vücut yapman için genetik olarak luckshit olman lazım. Türkiye'de kaç kişinin genetiği iyi...

Steroid de bayağı bir profesyonel işi ve onlarla bunu yapman lazım zaten, onun dışında iğne basıp batıranlar var ve steroid kullansan bile ronnie coleman gibi genetiğin yoksa onun gibi vücut yapamazsın yani yine genetikte bitiyor.

Hocam steroid tartışma konusu bile değil. Açıkladığım duruma göre Kreatin kullanmalı mıyım kullanmamalı mıyım onu soruyorum.

19 yaşında yanlar açılacak kadar saç dökülmesi varsa ya coping trans olacak ya da kelliği kabullenmek zorunda kalacak. En azından sağlam vücut ile kelliği bir miktar tolere edebilir.
Yanlar açılacaktan kastım dedim gibi saçın ön tarafının yanları ama dediğim gibi müdür tipi saç şeklinde de değilim :D

Hocam steroid tartışma konusu bile değil. Açıkladığım duruma göre kreatin kullanmalı mıyım kullanmamalı mıyım onu soruyorum.

Hocam aşağıda da yazdığım gibi aralıklı şekillerde kullanabilirsiniz.

Hocam genetik olarak yatkınsınızdır büyük ihtimalle yani yapacak bir şey yok, kısa aralar vererek kullanmanız güzel olur mesela 1 ay kullandınız yaklaşık 10 gün ara verin sonra devam edin daha güzel olur, ekonomik olarak da daha geç bittiği için o da iyi 🌚
Hocam bir de saç dökülmesini tetikleyen (dht molekülü) çok fazla şey var hayatımızda (yağ yakmak, kas yapmak vs bir videoda görmüştüm) yani sadece kreatin değil.

Hocam yukarıda da yazdığım gibi aralıklı şekillerde kullanabilirsiniz.
Kreatin saç dökecek ise aralıklı kullanman bir şey değiştirmez ki.

Ayrıca saç dökülmesi sadece DHT yüzünden olmaz. Vücuttaki bütün androjenler saç döker genetik varsa. DHT sadece vücuttaki en güçlü androjen olduğu için dikkat çekiyor.

Hocam steroid tartışma konusu bile değil. Açıkladığım duruma göre Kreatin kullanmalı mıyım kullanmamalı mıyım onu soruyorum.

Yanlar açılacaktan kastım dedim gibi saçın ön tarafının yanları ama dediğim gibi müdür tipi saç şeklinde de değilim :D
Deneyip görmen lazım. Herkesde aynı etkiyi yapmıyor.

Kreatin saç dökecek ise aralıklı kullanman bir şey değiştirmez ki.

Ayrıca saç dökülmesi sadece dht yüzünden olmaz. Vücuttaki bütün androjenler saç döker genetik varsa. Dht sadece vücuttaki en güçlü androjen olduğu için dikkat çekiyor.

Deneyip görmen lazım.

Tamam hocam genetik olarak yatkın onda hepimiz hemfikiriz ondan bahsetmiyorum ben sağlık için söylüyorum, evet aşırıya kaçınılmadığı sürece kreatinin bir zararı yok ama su tutumundan dolayı ve supplementlere bağlı kalmamak için arada bir ara vermek iyi olur sonuçta birşey kaybetmiyorsun.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı