Saçlarda yağlanma

Benimkide çabuk yağlanır ama 3 gün felan durması lazım bu arada bende hocamın dediği gibi zeki insanların saçları çabuk yağlanır diye bir bilgi duymuştum.

Aynı sorun bende de var. Saçlarım, 2 günde bir yağlanıyor. Aynı şekilde burnum ve çevresi de yağlanıyor. Bulunduğum bölgede kışın hava, baya bir soğuk oluyor. Birde sinüzit var. Bıktım vallahi!

Benimkide çabuk yağlanır ama 3 gün felan durması lazım bu arada bende hocamın dediği gibi zeki insanların saçları çabuk yağlanır diye bir bilgi duymuştum.
Yok öyle bir şey. Kim bunu dediyse güzel söylemiş. Bir rivayete göre daha az uyuyan insanlarda daha zeki oluyormuş. Sol elini kullananlarda daha zeki oluyormuş.

Sayenizde Türkiye'nin yarısı kendini üstün zekalı sanacak.

Son düzenleme:
Genelde saç yapısı düz olanların saçlarının daha çabuk yağlandığını biliyorum.
Aynı yağlanma bende de var. Saçlarımın yapısı da düz.

Benim saçımda da aynı sorun var. Hem kepek, hem yağlanma. Hiçbir çözüm bulamadım.
Yıkadıktan 1.5 gün geçince kaşınmaya ve yağlanmaya başlıyor. Yüzüm ise fazla olmamakla beraber yağlı fakat rahatsız etmiyor.

Bu arada zeki insanların saçları çabuk yağlanır.

Doktor söylemişti bana da . Öyle kireçlenme değil ya.
Saça çok su vurmakta iyi değil aslında. Saçınızı 2 ya da 3 günde bir suya alıştırın bence. Bu arada çok şampuanın bir artısı olmuyor. Yani benim gibi insanların saçı çabuk yağlanıyor. (Ego kapasitesi %400'e çıkarıldı.) :cool:

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı