Saçlarım Çabuk Yağlanıyor

Mesajımı kesmeden tam alıntılarsan "kişiden kişiye değişiklik gösterebilir." demiştim. :)
Evet sanırım bittiğim nokta burasıydı :(.
@Randower Benim saçım da uzun ve yaklaşık sırtımın ortasına geliyor. Şampuan iyi seçilmeli ve şampuan kalıntısı kalmayacak kadar durulanmalı. Kurutma konusunda bir şey diyemem. Islak saçı bağlamak genelde zamanla kepek sorunu yaratıyor. Gerçi bunun sonucunda saç derisinde düzensizlik oluşuyor. Yağlanma gibi şeylere bu da sebep olabilir. Saçlarımı kurutmadan dışarı çok çıktığım için kepek olayında büyük etkisi olduğunu söyleyebilirim.
Saçında su bırakmayıp yani havlu ile kurulayıp biraz da kurutma makinesi ile üstünden geçersen cidden rahat oluyor :D

Tresan marka şampuan kullanabilirsin. Birden fazla çeşidi var, kendine uygun olanı alıp bir dene bence. Kremsiz ve doğal bir şampuan. Piyasada ''kaliteli'' olarak satılan bir çok bilindik marka aslında çok dandik.

Dediklerimi yapar isen bu durumdan kurtulacaksın. Gratis'e gidip yada baska kozmetik alış-veriş yerine gidip Pantene Nem Terapisi olan şampuanı al ve bununla birlikte saç bakım kremi olan Nem Terapisi var onu al. Bu ikiliyi kullanacaksın. Bu sorun bendede vardı ama artık yok yıllarca devam ediyordu. Bir kerede kurtuldum. Toplasan 20-25 TL.

Dediklerimi yapar isen bu durumdan kurtulacaksın. Gratis'e gidip yada baska kozmetik alış-veriş yerine gidip Pantene Nem Terapisi olan şampuanı al ve bununla birlikte saç bakım kremi olan Nem Terapisi var onu al. Bu ikiliyi kullanacaksın. Bu sorun bendede vardı ama artık yok yıllarca devam ediyordu. Bir kerede kurtuldum. Toplasan 20-25 TL.
Kremler nasıl kullanılıyor ben bilmiyorum tam olarak saçını nasıl yıkadığını anlatır mısın?

Kremler nasıl kullanılıyor ben bilmiyorum tam olarak saçını nasıl yıkadığını anlatır mısın?
Normal saçını yıka bol köpürt ve yaklaşık 1-2 dakika saçını köpüklü olarak beklet. Daha sonra saçını yıka ve havlu ile saçını suyunu al ama saç ıslak kalacak yani kurutma fön makinesi ile falan. Daha sonra yine saç bakım kremini al fındık tanesi boyunca parmağına boşalt. Kafanızın üst , sağ , sol ve arka kısımına iyice masaj yaparak yedir. Her bölüm için eline yeniden kremi boşalt. Saç kremi 3 dakika boyunca saçında kalacak daha sonra direk su ile yıka. Rahat ol kurtulacaksın yağlanmadan. Önemli olan doğru ürünü almak.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı