Saçlarım dökülüyor ve psikolojim çok kötü

Selam arkadaşlar epeydir foruma girmemiyordum. Baktımda en son birkaç sene önce yeni aldığım PC için ekran kartı derdine düşmüşüm. Şimdi ise tekrar o günlere dönebilsem diye dertleniyorum. Her insan kendisini özel sanır, bana olmaz bende olmaz diye düşünür bende kendimi bildim bileli saçlarımla övünürdüm, herkes de beğenirdi saçlarımı, yüzümde ergenlikten kalma sivilce izleri kaldı belli kısımlarda, yıllarca ona dertlenirdim çare arardım ama insan elinde olanların kıymetini bilmeli, bunu son birkaç aydır saçlarımın seyrelmesini hissetmemle başladı.

Sanki bir anda kendimi 20 yaş yaşlanmış gibi hissediyorum, belki dışardan gören birisi fark etmez gibi ama ben fark ediyorum ön taraflarda özellikle ışıklı ortamda bakınca boşluklar var artık. Artık saçlarımı istediğim gibi şekil veremiyorum hep ayrık ayrık hep çöküyor aşağıya doğru. Hiç aklıma gelmemişti bir gün bunların başıma geleceği bir anda oldu stres sıkıntı vardı yaşımda 39, belki 40 yaşına kadar gelmişsin daha ne istiyorsun diyenler olacak ama çok kötü durumdayım.

Hayatımda çoğu şey kötü giderken bir de aynaya baktığımda başka bir suret görmek çok canımı sıkıyor. Devamlı eski fotoğraflarıma bakıyorum 3-5 ay önceki fotoğraflarıma bakıp sanki yıllar öncesiymiş gibi iç çekiyorum o günlerde olsam diye. Lütfen yardımcı olun arkadaşlar internetten çare aradım doktora gittim bioxinin, minoxil tarzı spreyler önerdiler ama herkes bir şeyler yazmış, kimisi çok iyi diyor kimisi bırakınca komple döker diyor kimisi belli bir süre işe yarar sonra eskiye döner diyor kimise de yan etkileri var diyor.

Ne yapacağımı şaşırdım daha kötü olmasından korkuyorum ama bir yandanda her gün saçlarımın seyrelmesini izlemek beni mahvediyor. Belki milletin ne derdi var senin dertlendiğin şeye bak diyenler olur haklılarda, belki bende olsam aynısını derdim ama içimi dökmek istedim belki bu konuda yaşanmışlığı olan arkadaşlar bir fikir bir paylaşımda bulunmak isterler, çok mutlu olurum yoldaşlık ederseniz çok.
Hocam 3 yıl geçmiş son durum nedir? @tekin 18

Yeni konular

Geri
Yukarı