Saçlarım dökülüyor

Mccree

Hectopat
Daha fazla  
Saçlarım uzun. Çeneme kadar geliyor. Çok çabuk yağlanıyor. 2 gün felan. Her sabah kalktığımda yastıkta bir ton saç teli oluyor. Evde at kuyruğu yapıyorum saçımı. Toka gevşeyince baştan takmak için çıkarıyorum. Bir sürü saç oluyor tokada. Ne yapmalıyım?

2 günde yağlanması normal. Benim de öyle. En geç 2 günde bir çok özenli yıkaman gerekiyor. Aşırı şampuan kullanmaktan kaçın. Evde saçlarını topluyorsan çok sıkma. Çok sıkarsan saçların dökülür. Yatarken de topluyorsan eğer dökülmelerin sebebi budur. Seni rahatsız etmeyecek her durumda saçlarını aç.

Bir insanda günde ortalama 100 tel saç dökülmesi normal :) Benimde saçlarım uzun göbeğime kadar geliyor saçım. Benimde 2 günde yağlanıyor onun için pazartesi çarşamba ve cuma sabahları banyo yapıyorum :)

Ben şampuan yerine, sabuna döndüm. Saç dökülmem inanılmaz derecede yavaşladı. Tek sıkıntı zor şekil alıyor.

Bölgesel değil de genel olarak dökülüyorsa Vichy gibi kaliteli markaların şampuanlarını kullanmaya başla ve kuyruk yaparken çok fazla zorlama saçlarını.
Hocam senin yorumları Rıza baba sesiyle okuyorum ve bu duruma engel olamıyorum. 😀

Döküleceği varsa dökülüyor ancak geciktirebiliriz.
Benim tavsiyem şampuanın içine 2-3 adet Aspirin’i toz haline getirip koy.
Bir de Minoxil kullan.

Herkesin saçı dökülür. Kelliğe neden olan dökülen saçın yerini yenisinin almamasıdır. Görsel olarak seyrelme varsa endişe etmelisin. Onun dışında normal bir durum.

Merhaba. saçlarınız çabuk yağlanıyorsa yıkama süresini biraz uzatıp alıştırmanız lazım. Bunun için de dışarı çıkmayacağınız bir dilimi seçin. 2 gün sonunda yıkıyorsanız 3'e 4'e çıkartın. Bu bizim saçı alıştırmamızla da alakalı, bir süre sonra daha uzun sürede yağlanmaya başlayacaktır.

Dökülmesi için de sarımsaklı maskeler öneriliyor ama yapması ve temizlemesi çok zor olduğu için bu seçeneği değerlendiremedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı